POLSKI |  ENGLISH |  KANAŁ RSS

Od 1 października: Zmiany w transporcie publicznym w związku z pracami na rondzie Starołęka i Górnym Tarasie Rataj

Opublikowano 23 wrzesień 2016

Tagi: , , , , , , , , , , , , , tram

Od 1 października 2016r. rozpocznie się wymiana zwrotnic na rondzie Starołęka. Prace podzielono na dwa etapy – pierwszy etap obejmie wymianę zwrotnic od strony ronda Rataje, drugi – od strony Żegrza i zostanie połączony z  naprawą torowiska na Górnym Tarasie Rataj. Zmieni się organizacja ruchu tramwajowego w tym rejonie.

Czytaj więcej...

Zakończenie sezonu linii turystycznych. W weekend (24-25 września) zapraszamy na ostatnie w tym roku przejażdżki historycznym tramwajem i autobusem

Opublikowano 23 wrzesień 2016

Tagi: , , info

Dobiega końca sezon kursowania linii turystycznych. W najbliższy weekend po raz ostatni w tym roku na trasy wyjadą historyczne pojazdy linii nr 0 i 100.  W niedzielę na trasę linii nr 100 wyjedzie „Ogórek”, a „zerówka” będzie kursowała co pół godziny! Na tory wyjedzie trójskład z Carl Weyerem. Zapraszamy!

Czytaj więcej...

Wzmocnienie transportu publicznego na mecz piłkarski Lech Poznań – Arka Gdynia (niedziela – 25 września, godz. 18.00)

Opublikowano 23 wrzesień 2016

Tagi: , , , , , , , , lech

W niedzielę (25 września) o godzinie 18.00 na INEA Stadionie rozpocznie się mecz Lech Poznań – Arka Gdynia. Aby ułatwić kibicom dotarcie na stadion i powrót do domów Zarząd Transportu Miejskiego wzmocni komunikację zbiorową na liniach obsługujących rejon ulicy Bułgarskiej.

Czytaj więcej...

Remont przejazdu kolejowego na ulicy Czystej w Kiekrzu. W dniach od 28 do 30 września zawieszone kursy autobusów linii nr 830 i 834 do Pawłowic

Opublikowano 22 wrzesień 2016

Tagi: , , , bus

W dniach od 28 do 30  września 2016r. - w związku z remontem przejazdu kolejowego w ciągu ulicy Pawłowickiej i Czystej w Kiekrzu - zawieszone zostaje kursowanie autobusów linii nr 830 na odcinku od przystanku Kiekrz Kościół do pętli w Pawłowicach (kursy będą realizowane wyłącznie na odcinku Kobylniki/Lipowa – Kiekrz Kościół). W tych samych dniach kursy linii nr 834 będą realizowane bez wjazdów do Pawłowic.

Czytaj więcej...

Bilet semestralny – atrakcyjna oferta dla studentów doceniona przez studencki portal KontoStudenta.pl

Opublikowano 22 wrzesień 2016

Tagi: , , peka

W rankingu przygotowanym przez serwis KontoStudenta.pl - Poznań znalazł się na pierwszym miejscu wśród miast najbardziej przyjaznych studentom pod względem zniżki na komunikację miejską. W związku ze zbliżającym się rozpoczęciem roku akademickiego ZTM Poznań ponownie zachęca do skorzystania z oferty biletowej dla studentów.

Czytaj więcej...

Tydzień Zrównoważonego Transportu: W czwartek, 22 września, zamiast biletu wystarczy ważny dowód rejestracyjny samochodu

Opublikowano 22 wrzesień 2016

Tagi: info

22 września, czyli w Dniu bez Samochodu, na podstawie uchwały Rady Miasta Poznania, można korzystać z transportu publicznego organizowanego przez ZTM na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego samochodu (jeden ważny dowód rejestracyjny auta – jedna osoba). Do 22 września br. można też korzystać z promocyjnej taryfy PRM: darmowe jest wypożyczenie roweru miejskiego na czas do 60 minut.

Czytaj więcej...

Od nocy z 22 na 23 września: Zmiany w transporcie publicznym w związku z kolejnym etapem prac w rejonie ulic Bałtycka-Gdyńska

Opublikowano 22 wrzesień 2016

Tagi: , , , , , , , , , , , bus

W związku z kolejnym etapem prac w rejonie ulic Bałtycka-Gdyńska, prowadzonych w ramach inwestycji „Budowa dróg dojazdowych do spalarni”, od  nocy z 22 na 23 września 2016r. zmieniona zostanie organizacja ruchu, a - co się z tym wiąże - także organizacja transportu publicznego.

Czytaj więcej...

W październiku otwarcie Punktu Obsługi Klienta ZTM pod rondem Kaponiera w nowej odsłonie

Opublikowano 21 wrzesień 2016

Tagi: , info

Niebawem pasażerowie transportu publicznego będą mogli korzystać z nowego Punktu Obsługi Klienta ZTM. W październiku zostanie otwarty 3-stanowiskowy POK pod rondem Kaponiera, który znajdzie się na poziomie -1, opodal wejścia od strony ulicy Zwierzynieckiej.

Czytaj więcej...

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu – akcja edukacyjna w szkołach

Opublikowano 20 wrzesień 2016

Tagi: , , info

Z okazji trwającego (do 22 września) Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu można korzystać ze specjalnej promocji na wypożyczanie Poznańskiego Roweru Miejskiego, a w najbliższy czwartek biletem w transporcie publicznym organizowanym przez ZTM Poznań może być ważny dowód rejestracyjny na samochód. Jednym z elementów kampanii jest także akcja edukacyjna kierowana do uczniów szkół i gimnazjów.

Czytaj więcej...

Do finału konkursu „Oddaj głos Miastu” weszło pięcioro uczestników. Zachęcamy mieszkańców do wyboru najlepszego!

Opublikowano 17 wrzesień 2016

Tagi: info

Rozpoczyna się drugi etap konkursu „Oddaj głos Miastu”.  Lektora, który użyczy swojego głosu m.in. do zapowiedzi wygłaszanych w autobusach i tramwajach, wybiorą internauci. Zachęcamy do udziału w internetowej ankiecie.

Czytaj więcej...

1 2 3 4 531

Subskrypcja RSS