POLSKI |  ENGLISH |  KANAŁ RSS

3 czerwca (piątek): powrót tramwajów na most Dworcowy i autobusów na ulicę Towarową

Opublikowano 31 maj 2016

Tagi: , trambus

Uprzejmie informujemy, że w piątek (3 czerwca) na wyremontowane torowisko na moście Dworcowym wrócą tramwaje. Jednocześnie na swoje stałe trasy przez ulicę Towarową wrócą autobusy linii numer 51 i 68.

Czytaj więcej...

„Przystanek jak malowany 2016” – III edycja akcji wymierzonej w wandalizm

Opublikowano 31 maj 2016

Tagi: , , , info

Kolejne przystanki autobusowe i tramwajowe zmienią swój wizerunek. Wszystko dzięki III odsłonie akcji „Przystanek jak malowany”, w ramach której młodzież przygotowała projekty, a w najbliższą sobotę (4 czerwca) wymaluje zniszczone i zdewastowane przez wandali wiaty. Zarząd Transportu Miejskiego oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne ponownie włączyły się do akcji. Uczestnicy akcji spotkali się na uroczystej gali w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania.

Czytaj więcej...

W czerwcowe weekendy linia nr 46 zostanie wydłużona do Strzeszynka

Opublikowano 30 maj 2016

Tagi: , bus

Aby ułatwić pasażerom dojazd na teren rekreacyjny nad Jeziorem Strzeszyńskim, Zarząd Transportu Miejskiego zdecydował wydłużyć trasę linii autobusowej nr 46. W najbliższym miesiącu trasa będzie wydłużana tylko w weekendy, natomiast w lipcu i sierpniu kursy do Strzeszynka odbywać się będą także w dni robocze.

Czytaj więcej...

5 czerwca: Zmiana przebiegu linii nr 342 i 348 w związku z XX Mistrzostwami Polski Weteranów w Półmaratonie

Opublikowano 30 maj 2016

Tagi: , , , bus

Zarząd Transportu Miejskiego informuje, że w dniu 5 czerwca, w godzinach od 8.00 do 14.00, w związku z zamknięciem dla ruchu ulicy Kolejowej, kursy autobusów linii nr 342 i 348 będą realizowane przez ulicę Poznańską, pl. Powstańców Wielkopolskich i ulicę Rogozińską.

Czytaj więcej...

Aerofestival (28-29 maja): Uruchomione zostaną linie autobusowe nr 131, 132, 161 oraz 133. Powstaną dodatkowe punkty sprzedaży biletów

Opublikowano 28 maj 2016

Tagi: , , , info

W dniach 28-29 maja na poznańskiej Ławicy odbędą się Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Aerofestival 2016. Aby ułatwić miłośnikom lotnictwa dotarcie na teren imprezy uruchomione zostaną dodatkowe linie autobusowe nr 131, 132, 161 a także133. ZTM przygotowuje także dodatkowe, tymczasowe miejsca sprzedaży biletów.

Czytaj więcej...

26 maja: powrót tramwajów na „dolny” odcinek PST oraz rozpoczęcie zaplanowanych prac remontowych na moście Dworcowym

Opublikowano 25 maj 2016

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , info

Uprzejmie informujemy, że od czwartku - 26 maja tramwaje będą kursowały „dolnym” odcinkiem PST od przystanku most Teatralny do Dworca Zachodniego, jednocześnie zostaną zmienione trasy 10 linii tramwajowych z uwagi na rozpoczęcie prac remontowych na moście Dworcowym. Tramwaje czterech linii na trasach objazdowych będą korzystały z gruntownie odnowionego torowiska na ulicy Towarowej. Prace planowo mają zostać zakończone 2 czerwca.

Czytaj więcej...

26-29 maja: Sprawdź, jak będzie funkcjonował transport publiczny w Boże Ciało i kolejne dni

Opublikowano 25 maj 2016

Tagi: , , , , , , , , , , info

W Boże Ciało (czwartek, 26 maja) obowiązywał będzie świąteczny rozkład jazdy z ograniczeniami - autobusy nie będą dojeżdżały do galerii handlowych. W piątek, 27 maja, transport publiczny będzie funkcjonował według sobotniego rozkładu jazdy. Zachęcamy do zapoznania się z planowanymi zmianami.

Czytaj więcej...

Linie turystyczne będą kursować także w piątek, 27 maja. Natomiast w sobotę, 28 maja, odbędzie się pierwszy w tym sezonie kurs nocny historycznym tramwajem

Opublikowano 25 maj 2016

Tagi: , , info

Przypominamy, że w soboty, niedziele i święta kursują linie turystyczne -  tramwajowa nr 0 oraz autobusowa nr 100. Wyjątkowo w tym tygodniu historyczne pojazdy wyjadą z zajezdni także w piątek, natomiast w sobotę po raz pierwszy w tym sezonie uruchomiona zostanie tramwajowa linia turystyczna nocna.

Czytaj więcej...

24-25 maja: Aby ułatwić dojazd i powrót z Enter Enea Festival uruchomiona zostanie dodatkowa linia autobusowa nr 195

Opublikowano 24 maj 2016

Tagi: , , info

W dniach 24-25 maja nad Jeziorem Strzeszyńskim odbywać się będą koncerty w ramach Enter Music Festival. W celu ułatwienia dojazdu i powrotu z imprezy uruchomiona zostanie dodatkowa linia autobusowa nr 195, wzmacniająca normalnie kursującą linię nr 95.        

Czytaj więcej...

Od 21 maja (sobota) zmiana organizacji transportu publicznego w rejonie skrzyżowania Bałtycka-Gdyńska

Opublikowano 20 maj 2016

Tagi: , , , , , , , , , , , bus

W związku z kolejnym etapem przebudowy ulicy Gdyńskiej, Zarząd Transportu Miejskiego wprowadza zmiany w organizacji komunikacji zbiorowej w tym rejonie. Od soboty, 21 maja, autobusy które obecnie kursują ulicą Chemiczną pojadą ulicami Bałtycką i Gdyńską. Ze względu na toczące się prace zmieniona zostanie trasa linii nr 85.

Czytaj więcej...

1 2 3 4 530

Subskrypcja RSS