POLSKI |  ENGLISH |  KANAŁ RSS

Bilet semestralny – atrakcyjna oferta dla studentów doceniona przez studencki portal KontoStudenta.pl

22 wrzesień 2016 |

Tagi: , ,

peka

W rankingu przygotowanym przez serwis KontoStudenta.pl - Poznań znalazł się na pierwszym miejscu wśród miast najbardziej przyjaznych studentom pod względem zniżki na komunikację miejską. W związku ze zbliżającym się rozpoczęciem roku akademickiego ZTM Poznań ponownie zachęca do skorzystania z oferty biletowej dla studentów.

 

Jak można przeczytać w rankingu: „Przy zakupie biletu semestralnego na wszystkie linie w Poznaniu student może liczyć na 35,65 proc. oszczędności w stosunku do ceny pięciu biletów miesięcznych, co jest najlepszym wynikiem wśród 12 największych ośrodków akademickich w Polsce.”

 

Ranking został przygotowany przez serwis KontoStudenta.pl i stanowi część kolejnej edycji „Poradnika studenta pierwszego roku”, zawierającego wskazówki dla studentów zaczynających w październiku swój pierwszy rok akademicki. Patronat nad poradnikiem objęła największa organizacja studencka w Polsce – Niezależne Zrzeszenie Studentów.

Szczegółowe informacje są dostępne w artykule:

 

http://kontostudenta.pl/oszczednosci/poradnik-studenta-pierwszego-roku.html#komunikacja

Warto podkreślić, że podczas opracowywania rankingu portal KontoStudenta.pl uwzględnił  cenę standardowego ulgowego biletu 30-dniowego w cenie 57,5 zł. Natomiast - zgodnie z taryfą biletową ZTM - studenci, którzy studiują na uczelniach z siedzibą w Poznaniu lub na terenie jednej z gmin objętych porozumieniami transportowymi, mogą kupować okresowy bilet metropolitalny z ulgą. Cena takiego 30-dniowego biletu na strefę A wynosi 49,5 zł. Biorąc do rankingu taki bilet i tak oferta Poznania jest najlepsza w Polsce.

 

Zakup 150-dniowego biletu semestralnego na strefę A (185 zł), jest tańszy o 25,2 proc. od pięciu biletów metropolitalnych z ulgą (247,5 zł). W plasującym się na drugim miejscu rankingu Wrocławiu student oszczędzi 24 proc., natomiast w Krakowie – 22 proc.

 

Przypominamy, że bilet semestralny to bardzo atrakcyjna cenowo oferta dla dzieci i młodzieży uczącej się do ukończenia 23. roku życia, a także do studentów do ukończenia 26. roku życia oraz doktorantów. Warunkiem jest uczęszczanie do szkół znajdujących się na terenie Poznania i miejscowości objętych porozumieniami międzygminnymi. Podstawą do korzystania z tego typu biletu jest ważna legitymacja szkolna, imienna karta PEKA z zapisaną informacją o przysługującym uprawnieniu lub Elektroniczna Legitymacja Studencka (Doktorancka) aktywowana w systemie PEKA.

 

Bilety semestralne występują w wersji na 120 lub 150 dni, można je kupić na strefy: A, A+B lub A+B+C.

 

 Ceny biletów semestralnych przedstawiają się następująco:

Rodzaj biletu

Okres ważności

Strefa

Cena

Bilet semestralny

120 dni

A

155,00 zł

Bilet semestralny

120 dni

A+B

207,00 zł

Bilet semestralny

120 dni

A+B+C

311,00 zł

Bilet semestralny

150 dni

A

185,00 zł

Bilet semestralny           

150 dni

A+B

250,00 zł

Bilet semestralny

150 dni

A+B+C

380,00 zł