POLSKI |  ENGLISH |  KANAŁ RSS

Korzystne zmiany w ofercie PEKA Firma i przejazdów zorganizowanych (od 1 lipca 2016r.)

30 czerwiec 2016 |

Tagi: ,

info

Oferta przejazdów zorganizowanych m.in. dla uczestników imprez odbywających się w Poznaniu staje się coraz bardziej atrakcyjna. W odpowiedzi na wnioski klientów wprowadzane są także zmiany w ofercie biletów pracowniczych.

 

 

W dniu 23 czerwca br. Maciej Wudarski, zastępca Prezydenta Miasta Poznania, podpisał  Zarządzenie Prezydenta Miasta Poznania w sprawie ustalenia niektórych cen i opłat za usługi organizowane przez jednostkę budżetową Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu. 1 lipca br. wchodzi ono w życie. Wprowadzone zmiany to kolejny krok w stronę zwiększania atrakcyjności transportu publicznego poprzez korzystną i przejrzystą ofertę biletową.

 

- Celem wprowadzonych zmian jest dostosowanie oferty do potrzeb zgłaszanych przez naszych klientów oraz uproszczenie części zapisów wyjaśnia Piotr Snuszka, p.o. dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu.

 

Przejazdy zorganizowane to specjalna oferta skierowana do co najmniej 10-osobowych grup. Można z niej skorzystać na podstawie umowy zawartej pomiędzy ZTM a organizatorem imprezy. Dzięki temu uczestnicy wydarzeń (także wycieczek) mogą podróżować transportem publicznym organizowanym przez ZTM na podstawie biletów w bardzo atrakcyjnej cenie. Do wyboru są dokumenty przewozu obowiązujące do 6 godzin, a także na okres od 1 do 14 dni.

 

Z dniem 1 lipca br. ta oferta zostaje rozszerzona. Wprowadzono nową propozycję, dotyczącą imprez, które są objęte patronatem Prezydenta Miasta oraz posiadają rekomendację Poznań Convention Bureau. Organizatorzy imprez szczególnie istotnych dla wizerunku Miasta mogą wnieść bardzo korzystne opłaty ryczałtowe za korzystanie przez uczestników z transportu publicznego organizowanego przez ZTM  w strefie A+B+C (wysokość opłaty związana jest z liczbą uczestników tych wydarzeń). Dzięki temu uczestnicy nie muszą kupować biletów we własnym zakresie.

 

- Bardzo cieszymy się z tej zmiany. Zyskaliśmy atrakcyjne narzędzie, które ułatwi naszym gościom pobyt w Poznaniu i jednocześnie, poprzez zachętę do korzystania z transportu publicznego, odkorkuje miasto – mówi Jan Mazurczak, prezes zarządu Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej/ Poznań Convention Bureau. - Istotne jest również to, że Poznań dając m.in. uczestnikom kongresów możliwość „bezpłatnych” podróży komunikacją miejską zyskuje „dodatkowe punkty” w ich oczach - dodaje.

 

Ograniczenie liczby przedziałów w tabeli „Oferta dla organizatorów posiadających rekomendacje Poznań Convention Bureau, ważna w strefach A+B+C” pozwoliło natomiast uprościć ofertę kierowaną do organizatorów dużych imprez w Poznaniu.

 

Nowością jest oferta dotycząca imprez organizowanych przez Międzynarodowe Targi Poznańskie, których liczba uczestników przekracza 100 osób. Podobnie jak w przypadku imprez i wydarzeń objętych Patronatem Prezydenta Miasta Poznania oraz posiadających rekomendację Poznań Convention Bureau, w przypadku imprez MTP również można skorzystać z opłaty ryczałtowej.

 

- Transport publiczny staje się coraz bardziej popularny w całej Europie. Jestem zadowolony, że Miasto, promując komunikację zbiorową, stworzyło ofertę dla gości poznańskich Targów. To bardzo interesująca propozycja - mówi Przemysław Trawa, prezes zarządu MTP.

 

Jednocześnie usunięto podział na uczestników imprez i osoby obsługujące wydarzenia. Od lipca koszt przejazdu autobusami i tramwajami na liniach organizowanych przez ZTM będzie – w ramach przejazdów zorganizowanych - taki sam dla obu tych grup.

 

 

Uwzględniając uwagi klientów, wprowadzono również zmiany w ofercie biletów pracowniczych.

 

Do tej pory pracodawcy mogli kupować dla pracowników bilety miesięczne, natomiast teraz w ofercie znalazły się bilety o dłuższym terminie ważności, nawet 12-miesięczne. Jednocześnie wprowadzono rabaty uzależnione od okresu ważności biletów.

 

Szczegółowe informacje na temat oferty przejazdów zorganizowanych i PEKA Firma, w tym cennik, dostępne są na stronie ztm.poznan.pl (zakładka Bilety/ Przejazdy zorganizowane). Bezpośredni link: http://www.ztm.poznan.pl/bilety/przejazdy-zorganizowane/

 

Podstawa prawna:

Zarządzenie nr 516/2016/P Prezydenta Miasta Poznania z dnia 23 czerwca 2016r.

http://bip.poznan.pl/bip/zarzadzenia-prezydenta/516-2016-p,NT001308D2/