POLSKI |  ENGLISH |  KANAŁ RSS

Przed feriami przypominamy o ofercie przejazdów zorganizowanych

24 styczeń 2017 |

Tagi: ,

info

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi, Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu przypomina, że w ofercie biletowej znajduje się atrakcyjna propozycja dla co najmniej 10-osobowych grup zorganizowanych. Mogą z niej korzystać m.in. szkoły czy organizatorzy zimowego wypoczynku. Zachęcamy do zapoznania się z możliwością tańszych przejazdów dla grup.

 

Przejazdy zorganizowane to specjalna oferta skierowana do co najmniej 10-osobowych grup osób. Podstawą skorzystania z niej jest podpisanie z ZTM umowy, w której określone są  warunki przejazdu: dokumenty przewozu, czas trwania wydarzenia, opłata (stroną umowy z ZTM może być szkoła, rodzic, nauczyciel).

 

Procedura jest bardzo prosta: wymaga jedynie podpisania krótkiej umowy pomiędzy organizatorem wydarzenia a ZTM. Niemal wszystkie formalności można załatwić drogą elektroniczną bądź telefoniczną.

 

W przypadku chęci skorzystania z tej oferty - kilka dni przed planowanym terminem imprezy/wydarzenia – należy przesłać do ZTM, na przykład na adresy mailowe podane na stronie internetowej, informacje niezbędne do sporządzenia projektu umowy.

 

Po uzgodnieniu  warunków przewozu (termin, osoby uczestniczące, rodzaj przewozu) pracownik ZTM ustala  z organizatorem wydarzenia termin podpisania umowy i przekazania listy imiennej z hologramami, upoważniającej do przejazdu w ramach przejazdów zorganizowanych.

 

ZTM wymaga tylko  jednokrotnej, krótkiej wizyty w siedzibie przy ul. Matejki 59 w Poznaniu.

 

Szczegóły oferty, cennik oraz dane kontaktowe w sprawie przejazdów zorganizowanych  dostępne są na stronie internetowej www.ztm.poznan.pl w zakładce Bilety, następnie z rozwijanego menu należy wybrać  przejazdy zorganizowane. Bezpośredni link:  http://www.ztm.poznan.pl/bilety/przejazdy-zorganizowane/

 

 

* * *

 

Oferta dla grup zorganizowanych cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Korzystają z niej nie tylko podmioty z Poznania i okolic, ale również z innych, odległych miast (m.in. organizatorzy wycieczek do Poznania). W 2015 roku podpisano ponad 400 takich umów, w 2016 roku – ponad 600.

 

Największą popularnością wśród biletów na przejazdy zorganizowane cieszą się bilety ważne do 6 godzin – to zdecydowanie najczęściej kupowane bilety dostępne w ramach tej oferty. Są korzystne cenowo w stosunku do biletów papierowych (najtańszy, ulgowy bilet 10-minutowy kosztuje 1,50 zł, w ramach oferty dla grup dzieci korzystają z komunikacji miejskiej do 6 godzin za 2,00 zł).