POLSKI |  ENGLISH |  KANAŁ RSS

Targi Budownictwa i Architektury Budma (7-10 lutego 2017r.). Podpowiadamy, jak dojechać na MTP

30 styczeń 2017 |

Tagi: ,

trambus

Od 7 do 10 lutego na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędą się duże imprezy wystawiennicze: Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma oraz salon stolarki WinDoor-tech. Podpowiadamy, jak najłatwiej – podczas trwania tych imprez - dotrzeć na MTP.

 

Budma i WinDoor-tech to najważniejsze spotkanie branży budowlanej w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Prezentacja branży co roku gromadzi na terenach MTP około tysiąca wystawców i ponad 45 tys. zwiedzających.

 

Osoby spoza Poznania mogą dojechać na Targi pociągiem lub autobusem. MTP są położone w centrum miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie dworców PKP i PKS

 

Goście, którzy do stolicy Wielkopolski wybiorą się samolotem, mogą skorzystać z połączenia autobusowego pomiędzy lotniskiem Ławica a MTP. Trasę obsługuje linia nr 59, wyznaczona pomiędzy przystankami Port Lotniczy Ławica i Poznań Główny oraz linia nocna nr 242 (od przystanku Port Lotniczy Ławica do ronda Kaponiera).

 

Zarząd Transportu Miejskiego zachęca do skorzystania z komunikacji miejskiej również tych, którzy chcą na targi przyjechać z różnych rejonów Poznania. Szczególnie polecamy połączenia tramwajowe (tramwaje linii nr: 5, 6, 8, 10, 11, 13, 15, 18, a także 2, 12 i 14). Tramwajem można szybko i sprawnie dojechać w rejon MTP z różnych osiedli i wysiąść na przystankach Most Dworcowy lub Bałtyk, które znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie Targów, bądź na rondzie Kaponiera.

 

Jeśli ktoś chce wybrać miejski autobus, to w okolicę MTP można dojechać pojazdami linii nr 48 (Ławica-Bałtyk), 63 (Górczyn-Garbary), 64 (Puszkina-Kacza - w kierunku Kaczej), 69 (os. Łokietka-os. Kopernika), 77 (Junikowo-Rondo Kaponiera) oraz 68 (Podolany-Poznań Główny). 

 

Osoby, które na teren MTP zdecydują się przyjechać samochodem, powinny liczyć się ze wzmożonym ruchem drogowym

 

- Można spodziewać się zatorów na dojazdach od strony autostrady A2, czyli na ul. Krzywoustego, Królowej Jadwigi oraz Grunwaldzkiej. Dlatego osoby poruszające się samochodami po tych ulicach powinny uzbroić się w cierpliwość lub pomyśleć o wyborze komunikacji publicznej, szczególnie tramwajowej - wyjaśnia Marcin Idczak z Zarządu Dróg Miejskich. 

 

Przypomina jednocześnie, że do 10 lutego mają potrwać prace związane z budową przyłączy do budynku II LO przy ul. Matejki. Z tego powodu kierowcy muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami w okolicach MTP, łącznie z ruchem wahadłowym.

 

Właśnie przy ul. Matejki 63, zaledwie 350 metrów od terenów wystawienniczych, MTP oferują swoim gościom 24-godzinny, strzeżony parking, mogący pomieścić ok. 1000 pojazdów - zarówno samochody osobowe, jak i autobusy. Na parking najlepiej dotrzeć ul. Grunwaldzką (skręcając z niej w prawo, w ul. Matejki lub jadąc ul. Głogowską i skręcając następnie Berwińskiego i w Matejki). Z parkingu do wejścia na teren MTP przy ul. Śniadeckich można dojść pieszo, wzdłuż ul. Konopnickiej lub Orzeszkowej. 

 

Samochody można zostawić także na parkingu przy Dworcu Zachodnim PKP, przy ul.  Głogowskiej lub na pobliskim, wielopoziomowym parkingu przy centrum handlowym tuż przy budynku Dworca Głównego PKP. 

 

Zwiedzający mogą wjechać na teren MTP w dniach 7-9 lutego w godz. 9.00 - 17.00 oraz 10 lutego w godz. 9.00 - 16.00 przez bramę nr 1 (ul. Śniadeckich) i bramę nr 9 (ul. Głogowska). Wjazd dla grup zorganizowanych możliwy będzie tylko bramą nr 9 od ul. Głogowskiej 15. 

 

Wyjazd z terenów MTP będzie się odbywał przez bramę nr 1 i 9, a o godz. 15.00 uruchomione zostaną dodatkowo  brama nr 7 (ul. Bukowska) i brama nr 10 (ul. Głogowska, przy pawilonach 1 i 2). Wystawcy mogą korzystać z wjazdu i wyjazdu przez bramy nr 2 (ul. Śniadeckich przy paw. 7) i 5 (ul. Grunwaldzka przy paw. 6).  

 

 

Źródło - Urząd Miasta Poznania: http://www.poznan.pl/mim/info/news/mtp-spodziewaja-sie-wielu-gosci-na-budmie,102231.html