POLSKI |  ENGLISH |  KANAŁ RSS

Trwają prace nad nowym modelem kontroli biletowej ZTM Poznań

10 styczeń 2017 |

Tagi: ,

info

Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu z uwagi na brak świadczenia usługi kontrolerskiej odstąpił od realizacji umowy z  firmą zewnętrzną. Obecnie układany jest plan dla podjęcia działań dotyczących zapewnienia kontroli biletowej w pełnym zakresie.

 

ZTM Poznań od kilku lat dokłada starań, żeby pasażerowie uczciwie płacący za swoje przejazdy nie mieli poczucia, że płacą także za gapowiczów. Celem jest sytuacja, w której nie opłaca się podejmować ryzyka jazdy bez ważnego biletu, bo prędzej czy później i tak będzie trzeba zapłacić. Prowadzenie systematycznych i regularnych kontroli to działanie dla dobra interesu publicznego.

 

W celu wzmocnienia kontroli biletowej, od sierpnia 2013r. funkcjonuje model mieszany polegający na tym, że bilety są sprawdzane przez:

- kontrolerów pracujących na etacie w ZTM Poznań,

- kontrolerów zatrudnionych przez firmę zewnętrzną,

- kontrolerów pięciu przewoźników gminnych na podstawie odrębnie podpisanych umów, którzy mogą prowadzić kontrole na liniach aglomeracyjnych wyłącznie poza granicami Poznania

 

W związku ze zgłoszeniem braku możliwości świadczenia usługi kontrolerskiej przez firmę zewnętrzną, której pracownicy mieli wspierać kontrolę biletową do końca maja 2017r., ZTM Poznań odstąpił od realizacji umowy.

 

Obecnie kontrole biletowe prowadzone są na bieżąco przez kontrolerów ZTM Poznań oraz przewoźników gminnych.