POLSKI |  ENGLISH |  KANAŁ RSS

W sobotę i niedzielę (13-14 maja) tramwaje nie pojadą ulicą Matyi

12 maj 2017 |

Tagi: , , , , ,

tram

W związku z pracami na torowisku przy przejściu dla pieszych na ulicy Matyi, w sobotę i niedzielę (13 i 14 maja 2017r.), wyłączony z ruchu tramwajowego będzie odcinek od skrzyżowania ulic Matyi - Królowej Jadwigi - Wierzbięcice do skrzyżowania Most Dworcowy – Roosevelta - Głogowska. Zmienionymi trasami kursować będą tramwaje linii nr 6, 10, 12, 18, uruchomiona zostanie linia nr 19 oraz autobusowa "za tramwaj" T6.

 

W weekend w komunikacji tramwajowej wprowadzone będą następujące zmiany:

 

Linia nr 6:

MIŁOSTOWO – … – Królowej Jadwigi – Wierzbięcice28 Czerwca 1956 r.HetmańskaGłogowska – Roosevelta – Grunwaldzka – BUDZISZYŃSKA/JUNIKOWO

 

Tramwaje kursować będą w obu kierunkach objazdem między przystankami „Wierzbięcice” a „Most Dworcowy” przez Wierzbięcice, 28 Czerwca 1956r., Hetmańską i Głogowską.

 

Tramwaje pomijać będą tylko przystanek „Poznań Główny”.

 

 

Linia nr 10:

POŁABSKA – … – Roosevelta – GłogowskaHetmańska – 28 Czerwca 1956 r. – DĘBIEC

 

Tramwaje kursować będą w obu kierunkach objazdem między przystankami „Traugutta” a „Most Teatralny” przez Hetmańską i Głogowską.

 

Tramwaje pomijać będą przystanki „Pamiątkowa”, „Kosińskiego”, „Rynek Wildecki”, „Św. Czesława”, „Wierzbięcice” i „Poznań Główny”.

 


Linia nr 12:

STAROŁĘKA – … – Królowej Jadwigi – WierzbięciceRYNEK WILDECKIGórna Wilda – Królowej Jadwigi – … – STAROŁĘKA

 

Tramwaje kursować będą na skróconej trasie ze Starołęki do przystanku „Wierzbięcice” i dalej ul. Wierzbięcice do rynku Wildeckiego, stamtąd ul. Górna Wilda do przystanku „Półwiejska” i dalej wracać będą normalną trasą na Starołękę.

 

Na odcinku od os. Jana III Sobieskiego do Dworca Zachodniego linia nr 12 będzie zastępowana przez linię 19.

 

 

Linia nr 18:

FRANOWO – … – Królowej Jadwigi – WierzbięciceRYNEK WILDECKIGórna Wilda – Królowej Jadwigi – … – FRANOWO

 

Tramwaje kursować będą na skróconej trasie z Franowa do przystanku „Wierzbięcice” i dalej ul. Wierzbięcice do rynku Wildeckiego, stamtąd ul. Górna Wilda do przystanku „Półwiejska” i dalej wracać będą normalną trasą na Franowa

 


Linia nr 19:

Tramwaje kursować będą na stałej trasie przez cały dzień w sobotę i niedzielę.

 

 

Uruchomione będą tymczasowe przystanki tramwajowe:

- „Wierzbięcice” - na ul. Wierzbięcice w pobliżu stacji benzynowej – w kierunku rynku Wildeckiego dla linii 6, 12 i 18 oraz w kierunku ul. Królowej Jadwigi dla linii 6,

- „Traugutta” - na ul. 28 Czerwca 1956r. przed ul. Hetmańską w kierunku Dębca dla linii 2, 6 i 9.

 

Nieczynne będą przystanki stałe „Wierzbięcice” i „Poznań Główny”.

 

 

Aby ułatwić pasażerom podróżowanie po Poznaniu, miedzy rondem Rataje a Dworcem Zachodnim (wzdłuż ulic Królowej Jadwigi i Matyi) uruchomiona będzie zastępcza komunikacja autobusowa.

 

Linia T6:

RONDO RATAJE – Królowej Jadwigi – Matyi – Most Dworcowy – Głogowska – DWORZEC ZACHODNI

 

Autobusy zatrzymywać się będą na wszystkich istniejących przystankach  oraz na tymczasowych:

 

- „Serafitek” w kierunku Dworca Zachodniego na ul. Królowej Jadwigi, za ul. Serafitek,

 

- „Wierzbięcice” przy jezdni ul. Matyi w pobliżu przystanków tramwajowych „Wierzbięcice”,

 

- „Poznań Główny” przy jezdni ul. Matyi – w kierunku ronda Rataje za Aleją Króla Przemysła II; w kierunku Dworca Zachodniego - przy budynku „Delty”,

 

- „Most Dworcowy” przy jezdni ul. Głogowskiej – w kierunku Dworca Zachodniego przy parkingu za skrętem z Mostu Dworcowego; w kierunku ronda Rataje przed wjazdem na Most Dworcowy.

 

 

Przystankiem początkowym na rondzie Rataje będzie przystanek autobusów linii nr 74 i 232 w kierunku AWF, natomiast przy Dworcu Zachodnim - przystanek autobusów linii nr 45.

 

Autobusy jadące z Dworca Zachodniego do ronda Rataje kończyć będą bieg na przystanku dla wysiadających z autobusów wjeżdżających na dworzec.

 

Przepraszamy pasażerów za utrudnienia.