POLSKI |  ENGLISH |  KANAŁ RSS

W weekend na trasy znów wyjadą linie turystyczne, na „zerówce” przewidziano kursy z przewodnikiem (tramwaje linii nr 0 będą kursować zmienioną trasą)

12 maj 2017 |

Tagi: , ,

info

W sobotę i niedzielę (13 i 14 maja 2017r.) ponownie będzie okazja do przejażdżki historycznymi tramwajami i autobusami. Planując weekend warto wziąć pod uwagę, że w niedzielę na linii turystycznej nr 0 odbywać się będą  kursy z przewodnikiem.

 

Linie turystyczne nr 0 i 100 (obsługiwane historycznym taborem) funkcjonują w Poznaniu od wiosny do jesieni. Kursują w soboty, niedziele i święta. Na sezon 2017 zaplanowano nowe trasy oraz kursy z przewodnikiem. Zarząd Transportu Miejskiego razem z Poznańską Lokalną Organizacją Turystyczną, MPK Poznań i Klubem Miłośników Pojazdów Szynowych ponownie przygotował atrakcyjne wizualnie bilety oraz praktyczne ulotki informacyjne.

 

Ze szczegółowymi informacjami na temat linii turystycznych, w tym rozkładem jazdy i schematem tras, można zapoznać się w zakładce Komunikacja / Linie turystyczne.

 

13 i 14 maja historyczne pojazdy znów wyjadą na ulice Poznania. Autobusy linii nr 100 rozpoczynają trasę na przystanku „Poznań Główny” i jadą do „Nowego Zoo”. Natomiast linia nr 0 rozpoczyna i kończy trasę na pl. Wielkopolskim.

 

W ten weekend, w związku z prowadzonymi pracami na torowisku na ul. Matyi tramwaje linii nr 0 będą kursować zmienioną trasą: ominą most Teatralny, rondo Kaponiera i ul. Towarową jadąc objazdem przez Strzelecką i Królowej Jadwigi.

 

W niedzielę, na linii nr 0 (kursy o godz. 13.00, 15.40 i 17.00) będzie przewodnik, który opowie o ciekawych, mijanych obiektach.

 

Zachęcamy do skorzystania z linii turystycznych.

 

Przypominamy też, że na Facebook’u funkcjonuje profil „Poznańskie Linie Turystyczne 0 i 100”, na którym można szukać bieżących informacji na temat linii obsługiwanych historycznym taborem.