POLSKI |  ENGLISH |  KANAŁ RSS

„Warto jeździć z kulturą” – apelujemy o ustępowanie miejsca osobom starszym w tramwajach i autobusach

18 styczeń 2017 |

Tagi:

ztm2

Z okazji Dni Babci i Dziadka przypominamy i apelujemy, żeby w tramwajach i autobusach ustępować miejsca osobom starszym. Dla osób, które w dniach 19-20 stycznia br. doładują kartę PEKA przygotowaliśmy drobne gadżety promocyjno-informacyjne.

 

Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu na co dzień dokłada starań, aby transport publiczny był przyjazny i dostępny dla wszystkich pasażerów, także dla osób starszych. Dlatego – poza działaniami na rzecz poprawy infrastruktury - kontynuowana jest kampania „Warto jeździć z kulturą”, promująca m.in. ustępowanie miejsca starszym i mniej sprawnym pasażerom.

 

Przypominamy, że pasażer, który zajmuje miejsce wyznaczone dla kobiet ciężarnych, osób z dzieckiem na ręku oraz dla osób starszych i niepełnosprawnych ma obowiązek opuścić je, gdy tylko osoba, dla której miejsce jest przeznaczone, zgłosi chęć jego zajęcia. Jednak, niezależnie od zapisów Regulaminu Przewozu, w autobusach i tramwajach warto być życzliwym wobec innych i ustępować miejsca osobom potrzebującym.

 

„Jeżeli widzisz, że do tramwaju lub autobusu wchodzi osoba starsza, niepełnosprawna lub kobieta w ciąży zwolnij jej miejsce siedzące. Nic to cię nie kosztuje, a taki drobny gest znacząco wpływa na komfort podróżowania tej osoby. Pamiętaj, że w przyszłości to ty możesz być na miejscu osoby potrzebującej” – apeluje po raz kolejny ZTM Poznań.

 

Ustępowanie miejsca osobom starszym to najważniejsza z zasad, które są promowane w trakcie – rozpoczętej w ubiegłym roku – akcji edukacyjnej „Warto jeździć z kulturą”. Niezmiennie prosimy młodszych i sprawnych pasażerów, aby  – nie tylko w Dzień Babci i Dzień Dziadka – byli życzliwi dla starszych.

 

 

 

Zespół ZTM Poznań życzy wszystkim Babciom i Dziadkom dużo zdrowia, spokoju, uśmiechu i komfortowego podróżowania komunikacją publiczną.

 

Z okazji zbliżających się Dni Babci i Dziadka, dla osób które w dniach 19-20 stycznia br. doładują kartę PEKA przygotowaliśmy drobne gadżety promocyjno-informacyjne. Są to: smyczka z etui na kartę PEKA (dzięki której karta, choć ukryta, jest zawsze pod ręką), długopis z logotypem Poznania lub magnes przypominający wybrane zasady kultury obowiązujące w pojazdach komunikacji zbiorowej.

 

Czytaj także: Transport publiczny jest coraz bardziej przyjazny dla seniorów

 

Akcja ma na celu promocję różnorodnych aspektów publicznego transportu zbiorowego organizowanego przez Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu. W szczególności ma promować taryfę biletową ZTM Poznań, zachęcać do doładowania karty PEKA oraz promować właściwe zachowania i bezpieczeństwo w transporcie publicznym.

 

Regulamin Akcji znajduje się TUTAJ.

 

Zachęcamy do odwiedzenia Punktów Obsługi Klienta ZTM oraz do korzystania z komunikacji zbiorowej. Pamiętaj, że w transporcie publicznym nigdy nie jesteś sam: uśmiechnij się, bądź uprzejmy i życzliwy. Podróżowanie będzie przyjemniejsze. Dla wszystkich!

 

 

Czytaj także:  http://www.ztm.poznan.pl/aktualnosci/wszystkie/europejski-tydzie-zrownowa-onego-transportu-akcja-edukacyjna-w-szko-ach/