POLSKI |  ENGLISH |  KANAŁ RSS

Zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących przebudowy istniejącego odcinka ul. Unii Lubelskiej

2 luty 2017 |

Tagi: ,

info

W dniach od 13 do 26 lutego 2017 roku odbędą się konsultacje społeczne dotyczące przebudowy istniejącego odcinka ul. Unii Lubelskiej (od ulicy Falistej do ulicy Obodrzyckiej).

 

 

Przedmiotem całej  inwestycji jest budowa nowej trasy tramwajowej na odcinku od ronda Żegrze do rejonu osiedla mieszkaniowego w obrębie ulic Unii Lubelskiej i Falistej wraz z budową pętli tramwajowo-autobusowej oraz rozbudową układu drogowego ul. Unii Lubelskiej.

 

Zamierzenie inwestycyjne podzielone zostało na trzy etapy realizacji inwestycji: A, B i C.  W pierwszej kolejności wykonywany będzie odcinek środkowy - etap B - wykonywany przy udziale zewnętrznego inwestora, w ramach planowanej do realizacji inwestycji. W późniejszym terminie realizowane będą etapy A (zakres był już konsultowany – więcej informacji tutaj http://www.poznan.pl/mim/main/konsultacje-spoleczne-dotyczace-koncepcji-przedluzenia-torowiska-do-ul-unii-lubelskiej,p,15574,34933.html) oraz C (niniejszy zakres).

 

Przebudowa (część C) będzie realizowana jako ostatni etap w ramach całej inwestycji. Pozwoli na dostosowanie konstrukcji nawierzchni jezdni całego odcinka do ruchu pojazdów ciężkich, co umożliwi dojazd regularnych linii autobusowych publicznego transportu zbiorowego do pętli zarówno od strony ul. Obodrzyckiej jak i od strony ronda Żegrze. Całkowita długość projektowanego odcinka ulicy wynosi około 215 m.

 

Celem konsultacji będzie poznanie opinii mieszkańców Poznania na temat przedstawionych wariantów, które zostaną zamieszczone wraz z uruchomieniem konsultacji.

 

Konsultacje społeczne potrwają od 13 do 26 lutego 2017 r. Zapraszamy do udziału!

 

Więcej informacji: http://www.poznan.pl/mim/main/konsultacje-spoleczne-dotyczace-odcinka-ulicy-unii-lubelskiej,p,15574,37067.html