100. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego: 27 grudnia o godz. 16.40 na minutę zatrzymają się autobusy i tramwaje

Opublikowano: 18/12/2018
100. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego: 27 grudnia o godz. 16.40 na minutę zatrzymają się autobusy i tramwaje

W czwartek, 27 grudnia 2018r., przypada 100. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Aby uczcić pamięć Powstańców, tego dnia o godzinie 16.40 autobusy i tramwaje zatrzymają się na minutę.

Wybuch Powstania Wielkopolskiego zostanie upamiętniony przez zatrzymanie tramwajów i autobusów  MPK Poznań oraz – na prośbę Zarządu Transportu Miejskiego – autobusów przewoźników gminnych, których pojazdy będą znajdowały się na terenie miasta (Transkom, Translub, Kombus, PUK Komorniki, Rokbus, ZKP Suchy Las, TP Bus oraz ZK Kleszczewo).

Jednocześnie w pojazdach wyemitowany zostanie komunikat, przypominający: „Dzięki patriotycznej postawie Wielkopolan kolebka polskiego Państwa odzyskała niepodległość. Tą symboliczną chwilą nawiązujemy do obchodów pierwszych rocznic, kiedy to o godzinie 16.40 w całym mieście zatrzymywał się ruch”.

Przypominamy również, że z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 100. rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego przygotowane zostały okolicznościowe karty PEKA na okaziciela. W sprzedaży dostępne są cztery wzory (projekty graficzne przygotowali uczestnicy konkursu ogłoszonego przez ZTM).