29 kwietnia rozpoczyna się sezon linii turystycznych. Zachęcamy do wycieczki zabytkowymi pojazdami na liniach nr 0 i 100

29 kwietnia rozpoczyna się sezon linii turystycznych. Zachęcamy do wycieczki zabytkowymi pojazdami na liniach nr 0 i 100

Nowe trasy i kursy z przewodnikiem, który opowie o mijanych obiektach. To nowości zaplanowane na liniach turystycznych w sezonie 2017. Na przejażdżki historycznym taborem będzie można wybrać się w soboty, niedziele i święta aż do końca września. Zachęcamy do wycieczek linią tramwajową nr 0 oraz autobusową nr 100.

Chcesz poczuć klimat dawnych czasów, powspominać i obejrzeć najpiękniejsze zakątki Poznania? A może wybierasz się w weekend do Poznania (na Termy Maltańskie, do Nowego Zoo, Bramy Poznania, czy parku Wilsona i palmiarni) i chcesz skorzystać z dodatkowej atrakcji? Wybierz się na przejażdżkę historycznym tramwajem lub autobusem! W długi weekend, po raz pierwszy w sezonie 2017, na trasę wyjadą tramwaje linii nr 0 i autobusy linii nr 100. Obie linie turystyczne będą uruchamiane do 24 września.

W tym roku rozpoczęcie sezonu linii turystycznych zbiega się w czasie z akcją  „Poznań za pół ceny”. Oznacza to, że w dniach 29 i 30 kwietnia bilety na linie turystyczne będą o połowę tańsze niż zwykle. Co więcej, historyczne pojazdy będą kursowały z podwojoną częstotliwością!

Dla mieszkańców i turystów zainteresowanych liniami turystycznymi przygotowaliśmy nowości. W porównaniu z ubiegłym rokiem - zmienią się trasy linii nr 0 i 100, część kursów będzie odbywać się z przewodnikiem, który opowie m.in. o mijanych zabytkach.

„Setka” będzie kursować sprzed Dworca Głównego PKP (co ułatwi skorzystanie z niej osobom, które przyjadą do Poznania koleją). Będzie przejeżdżać m.in. centrum miasta, w pobliżu Katedry i dalej – przez Śródkę i Termy Maltańskie – do Nowego Zoo, a wracając w kierunku Dworca PKP przejedzie koło parku Wilsona.

„Zerówka” wyruszać będzie z pl. Wielkopolskiego. Pojedzie przez centrum, Wildę, przez dawną zajezdnię Madalińskiego, Hetmańska i Głogowską do centrum. Wybrane kursy (z przewodnikiem) będą wydłużone, dzięki czemu zwiedzający będą mogli dotrzeć do katedry, Śródki, pojadą przez Jana Pawła II, Kórnicką i most św. Rocha. Osobno, wyznaczono kursy do Muzeum Komunikacji przy ul. Głogowskiej.

Tak jak w minionych latach, w sezonie 2017 również na linii nr 0 przewidziano kursy nocne historycznym tramwajem.

Obsługę linii stanowić będą znane poznaniakom Ikarusy (260 i 280), Jelcz PR 110 i DAF MB200. Okazjonalnie na trasie może pojawić się Jelcz RTO 043, popularny „Ogórek”.

Na linii nr 0 najczęściej pojawiać się będzie tramwaj generacji „N” w składzie złożonym z dwóch lub trzech wagonów. Podczas wakacji z pewnością nie zabraknie okazji przejechania się „stodwójkami” (tramwaje 102N i 102Na) oraz składem wagonów 105N z pierwszej połowy lat 70. ubiegłego wieku.

Na ten sezon Zarząd Transportu Miejskiego razem z Poznańską Lokalną Organizacją Turystyczną, MPK Poznań i Klubem Miłośników Pojazdów Szynowych przygotował atrakcyjne wizualnie bilety (jednoprzejazdowe lub jednodniowe hop-on hop-off) dla pasażerów linii turystycznych oraz praktyczne ulotki informacyjne.

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na temat linii turystycznych w Poznaniu. Ulotka z użytecznymi informacjami (w tym schematy tras, rozkłady jazdy itp.) znajduje się TUTAJ