Biletomat w Tulcach uszkodzony fajerwerkiem

Opublikowano: 04/01/2022
Biletomat w Tulcach uszkodzony fajerwerkiem

Nieczynny jest biletomat stacjonarny operatora Mera, znajdujący się w Tulcach (przy przystanku autobusowym Tulce/Szkoła). Automat został uszkodzony przez odpalenie fajerwerku. O wznowieniu sprzedaży poinformujemy w odrębnym komunikacie.

Lokalizacje dostępnych miejsc sprzedaży biletów można znaleźć poprzez wyszukiwarkę na stronie ZTM: https://www.ztm.poznan.pl/pl/cennik/sprzedaz-biletow/

Pasażerów przepraszamy za niedogodności, zachęcamy też do możliwości skorzystania z doładowania karty PEKA poprzez Internet, na stronie www.peka.poznan.pl

Pamiętajmy, że po zakupie dokonanym przez Internet należy pamiętać o aktywacji biletu w jednym z czytników znajdujących się pojazdach. W tym celu należy nacisnąć przycisk „Transfer e-biletu", a następnie włożyć kartę PEKA do kieszonki czytnika (kartę można wyjąć z kieszonki po pojawieniu się na wyświetlaczu czytnika komunikatu, iż doładowano bilet). To ważne, ponieważ bez dokonania aktywacji bilet jest nieważny. Czynność należy powtarzać zawsze po kolejnym doładowaniu dokonanym przez Internet.

Dla pasażerów, którzy preferują korzystanie z jednorazowych biletów czasowych wygodnym rozwiązaniem zakupu biletu może być korzystanie z aplikacji. Wówczas do kupna i kasowania biletu wystarczy nam telefon komórkowy. Pasażerowie na liniach organizowanych przez ZTM mogą kupować bilety czasowe przez następujące aplikacje mobilne: mPay, moBILET (Mobile Traffic), GoPay, Skycash, jakdojade.pl, zbiletem.pl. Wszystkie szczegóły zakupu biletu można znaleźć na stronie wybranej aplikacji. W aplikacjach dostępne są bilety czasowe: 15-, 45- i 90-minutowy oraz 24-godzinny.