Dębiec: Tymczasowy Punkt Obsługi Klienta ZTM będzie działał do końca października br.

Opublikowano: 01/10/2019
Dębiec: Tymczasowy Punkt Obsługi Klienta ZTM będzie działał do końca października br.

Ważna informacja dla pasażerów z Dębca. Tymczasowy Punkt Obsługi Klienta ZTM, który od września działał w pobliżu pętli tramwajowej na Dębcu – ze względu na uwarunkowania techniczne – będzie funkcjonował tylko do końca października.

Trwa modernizacja Punktu Obsługi Klienta ZTM oraz Punktu Nadzoru Ruchu MPK przy pętli tramwajowej na Dębcu. W miejscu tymczasowych i niefunkcjonalnych obiektów powstanie nowa konstrukcja – zapewniająca dużo wyższy standard obsługi klienta oraz komfort pracy motorniczych i kierowców w części socjalnej. Otwarcie nowego Punktu jest planowane na pierwszy kwartał 2020r.

Od momentu rozpoczęcia prac w rejonie pętli tramwajowej na Dębcu funkcjonuje tymczasowy Punkt Obsługi Klienta ZTM. Pomimo pierwotnych planów, z uwagi na względy techniczne, zachodzi jednak konieczność jego zamknięcia - punkt będzie działał do końca października br.

Serdecznie przepraszamy pasażerów za niedogodności.

Jednocześnie informujemy, że bez przeszkód można korzystać z pozostałych Punktów Obsługi Klienta ZTM.

Najbliższe punkty sprzedaży biletów to:

  • Sklep ABC na pętli autobusowej, Poznań, ul. Opolska 5,
  • Sklep obok restauracji Soprano, ul. Opolska 16,
  • Sklep Społem, Poznań, ul. Czechosłowacka 53a.

Można korzystać również z nieco bardziej oddalonych punktów:

  • Pawilon handlowy nr 4 – os. Dębina 101,
  • Sklep ABC – ul. Jesionowa 20,
  • Salonik prasowy na ryneczku przy pawilonie handlowym – ul. Racjonalizatorów 3,
  • Biletomat stacjonarny przy ul. 28 Czerwca 1956r. (przystanek tramwajowy Traugutta, kierunek Rynek Wildecki). 

Lokalizacje punktów sprzedaży dostępne są na stronie internetowej ZTM.

Kartę PEKA można również doładować (zakup biletu okresowego, tPortmonetki) poprzez stronę internetową www.peka.poznan.pl. Przypominamy, że bilet kupiony przez Internet należy aktywować w czytniku np. w pojeździe (transfer e-biletu).

Bilety jednorazowe (czasowe) można kupować również za pomocą telefonu komórkowego u operatorów Mobilet, Skycash, Callpay, Gopay, jakdojadę.

Uwaga Klienci, którzy wskazują POK Dębiec jako miejsce odbioru karty PEKA: Od listopada gotowe karty PEKA będzie można odbierać w POK Kupiec Poznański /wejście od ul. Strzeleckiej/ czynny  od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.00 do 20.