Gra miejska Mobiliada już za nami! Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział

Opublikowano: 20/09/2022
Gra miejska Mobiliada już za nami! Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział

Na ekipy startujące w grze miejskiej zorganizowanej z okazji Europejskiego Tygodnia Mobilności czekało wiele różnorodnych zadań i konkurencji w punktach usytuowanych w przestrzeni miejskiej Poznania. Do wykonania przygotowanych zadań potrzeba było nie tylko wiedzy, ale też sprytu, spostrzegawczości, a niekiedy i sprawności fizycznej.

Do zabawy, która odbywała się w minioną sobotę zgłosiło się 21 zespołów (łącznie 72 osoby). Wszystkie po zakończeniu zmagań otrzymały nagrodę za uczestnictwo, a 15 osób (pierwsze 4 zespoły) nagrody za zwycięstwo. Co ciekawe – członkowie zespołów które zajęły pierwsze trzy miejsca nigdy wcześniej nie uczestniczyły w grze miejskiej.

Zdobywcy pierwszych 4 miejsc:

1 miejsce: zespół MOB_015 - 97 punktów,

2 miejsce: zespół MOB_011 - 95 punktów,

3 miejsce: zespół MOB_012 - 95 punktów,

4 miejsce: zespół MOB_004 - 94 punkty.

Mobiliada 3

Przypominamy, że w czwartek (22 września) zgodnie z uchwałą Rady Miasta Poznania każdy będzie mógł podróżować na liniach ZTM Poznań za darmo. Warunkiem będzie okazanie ważnego dowodu rejestracyjnego samochodu (jeden dowód – jedna osoba).  

Wspólnie z Poznaniem zrównoważony transport będzie promować samorząd Województwa Wielkopolskiego. W 2012 r. oba samorządy wprowadziły cieszący się dużym powodzeniem Bilet Bus-Tramwaj-Kolej, który jest systematycznie udoskonalany. Współpracują także przy projekcie Poznańskiej Kolei Metropolitalnej. Z okazji Dnia bez Samochodu na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego auta będzie można podróżować pociągami Kolei Wielkopolskich oraz POLREGIO i przesiąść się na transport ZTM.

UWAGA! Osoby chcące podróżować pociągami KW i POLREGIO w dłuższych relacjach, tj. przekraczających granice województwa, będą zobowiązane do pokrycia kosztów przejazdu pociągiem wg taryfy przewozowej danego przewoźnika na długości od granicy województwa do miejsca docelowego położonego na terenie innego województwa lub odwrotnie. Jeden dowód rejestracyjny auta uprawnia do darmowego przejazdu jedną osobę.

Poznański Rower Miejski – darmowa godzina

Do obchodów ETM 2022 aktywnie włączył się także operator Poznańskiego Roweru Miejskiego – firma Nextbike. Z okazji Dnia bez Samochodu – 22 września - każdy użytkownik PRM będzie mógł wypożyczyć go przez godzinę za darmo. Promocja będzie dotyczyła wszystkich użytkowników PRM – zarówno posiadaczy biletów okresowych na karcie PEKA, jak i tych, którzy takiego biletu w momencie wypożyczania roweru nie mają.