Linie turystyczne: W sobotę kurs nocny „zerówką”, w niedzielę – kursy z przewodnikiem

Opublikowano: 26/05/2017
Linie turystyczne: W sobotę kurs nocny „zerówką”, w niedzielę – kursy z przewodnikiem

W najbliższy weekend na trasy znów wyjadą linie turystyczne. W tym tygodniu na pasażerów chcących zobaczyć Poznań z okien historycznego taboru czeka wyjątkowa gratka: w sobotę na linii tramwajowej nr 0 odbędzie się kurs nocny, natomiast w niedzielę na „zerówce” będzie można wysłuchać opowieści przewodnika.

W nadchodzący weekend znów będzie można poczuć klimat dawnych czasów, powspominać i jednocześnie obejrzeć najpiękniejsze zakątki Poznania. Wystarczy wybrać się na przejażdżkę historycznym tramwajem lub autobusem (tramwaje linii nr 0  kursują z placu Wielkopolskiego, autobusy linii nr 100 – z przystanku Poznań Główny do Nowego Zoo).

W tym tygodniu na osoby, które zechcą zobaczyć Poznań z okien historycznego taboru, czekają dwie wyjątkowe okazje.

Po kursach dziennych (które będą wykonywane tramwajem 102N – popularnym „Kanciakiem”), w sobotę, 27 maja, na linii nr 0 odbędzie się kurs nocny. O godzinie 21.00 z pl. Wielkopolskiego zabierze turystów na przejażdżkę trójskład (N+ND+ND)

W niedzielę, 28 maja, na linii tramwajowej nr 0 (kursy o godz. 13.00, 15.40 i 17.00) pasażerom towarzyszyć będzie przewodnik, który opowie o ciekawych, mijanych obiektach.

Zachęcamy do skorzystania z linii turystycznych.

 

Uwaga! W przypadku nieusunięcia awarii zwrotnicy na Wildzie nastąpi zmiana trasy turystycznej linii nr 0.

Pierwszy kurs do Muzeum ominie Wildę i z ul. Towarowej pojedzie na most Dworcowy i Głogowską do zajezdni Głogowska (powrót bez zmian).

Na pozostałych kursach tramwaje będą nawracać na rynku Wildeckim – pojadą z ominięciem zajezdni Madalińskiego i Łazarza przez Górną Wildę, Królowej Jadwigi, Matyi do mostu Dworcowego, dalej po stałej trasie.

 

Przypominamy też, że na Facebook’u funkcjonuje profil „Poznańskie Linie Turystyczne 0 i 100”, na którym można szukać bieżących informacji na temat linii obsługiwanych historycznym taborem.