MPK Poznań: Elektryczny Solaris na ulicach Poznania. Na razie jeszcze testowo

Opublikowano: 13/05/2019
MPK Poznań: Elektryczny Solaris na ulicach Poznania. Na razie jeszcze testowo

W piątek, 10 maja br., firma Solaris Bus & Coach przekazała Miejskiemu Przedsiębiorstwu Komunikacyjnemu w Poznaniu autobus elektryczny Solaris Urbino 12 electric na dwutygodniowe testy. To kolejny etap przygotowań do wdrożenia pojazdów bezemisyjnych do swojej floty – podaje MPK.

W rozstrzygniętym w 2018 roku przetargu na dostawę 21 autobusów elektrycznych do Poznania najlepszą ofertę złożyła firma Solaris Bus & Coach S.A. Przed rozpoczęciem dostaw w ramach tego kontraktu, które planowane są na koniec bieżącego roku, MPK rozpoczęło dwutygodniowe testy elektrycznego pojazdu Solaris Urbino 12 electric. - Ich celem jest zebranie dodatkowych doświadczeń, które umożliwią najefektywniejsze wykorzystanie floty bateryjnych autobusów – informuje MPK Poznań.

W minionym roku podobne testy w poznańskim MPK przechodził przegubowy Solaris Urbino 18 electric.

Elektryczny Urbino wyposażony jest m.in. w klimatyzację oraz system informacji pasażerskiej. Na czas testów w Poznaniu, producent przystosował także kasowniki do obsługi poznańskich kart aglomeracyjnych PEKA.

Z końcem bieżącego roku stolica Wielkopolski dołączy do grona miast, na ulicach których można spotkać regularnie kursujące autobusy elektryczne. Wszystko to za sprawą wygranego przez firmę Solaris Bus & Coach S.A. przetargu na dostawę 15 przegubowych (Solaris Urbino 18 electric) i 6 12-metrowych (Solaris Urbino 12 electric) pojazdów. Zgodnie z podpisaną umową, jego realizacja zakończy się do końca lutego 2020 roku.

 

Źródło: MPK Poznań