Testy buspasów przed zmianą organizacji ruchu na Naramowicach

Opublikowano: 28/05/2020
Testy buspasów przed zmianą organizacji ruchu na Naramowicach

Wczoraj przeprowadzono testy rozwiązań dla autobusów i tymczasowej infrastruktury w rejonie skrzyżowania ulic Lechickiej i Naramowickiej. Rozwiązania te usprawnią komunikację miejską w czasie częściowego zamknięcia ulicy Naramowickiej podczas zasadniczych prac przy budowie trasy tramwajowej na Naramowice.

Zmiana organizacji ruchu zostanie wprowadzona w nocy z 29 na 30 maja (z piątku na sobotę). W jej wyniku zamknięta zostanie ul. Naramowicka na dwóch odcinkach: od ul. Słowiańskiej do zjazdu przy ul. Naramowickiej 31 oraz od ul. Serbskiej do ul. Lechickiej.

W środę przeprowadzono testy sieci buspasów dla autobusów miejskich i tymczasowej infrastruktury w rejonie skrzyżowania ul. Lechickiej i Naramowickiej. Rozwiązania te usprawnią komunikację miejską w czasie częściowego zamknięcia ul. Naramowickiej.

Po zamknięciu wspomnianych fragmentów ul. Naramowickiej zmienią się trasy autobusów obsługujących ten rejon Poznania. Komunikacja miejska zyska priorytet żeby stanowiła  atrakcyjną alternatywę dla samochodów w czasie objazdów. Buspasy powstały na ul. Szelągowskiej, Murawa, Słowiańskiej, Serbskiej oraz nieco dalej – na ul. Stoińskiego i ul. Wiechowicza. Sieć uzupełnia także buspas na ul. ks. Mieszka I (między ul. Słowiańską i ul. Pułaskiego w stronę centrum).

schemat komunikacji publicznej i buspasow od 30 05 2025

 

Grafika przedstawia schemat komunikacji publicznej i buspasów podczas trwania inwestycji na Naramowicach (od 30.05.2020)

Organizacja ruchu zostanie znacząco zmieniona również na skrzyżowaniu ul. Lechickiej i Naramowickiej. W ramach przygotowań jezdnia ul. Lechickiej została poszerzona pomiędzy ul. Murawa a wjazdem na stację paliw, by sprawnie mogły przejeżdżać tędy autobusy. W przeciwieństwie do pozostałych pojazdów, będą mogły skręcić z ul. Lechickiej od strony mostu Lecha w lewo w ul. Murawa, a także w lewo w ul. Naramowicką z wykorzystaniem łącznika przy stacji paliw Lotos.

Więcej informacji o tej inwestycji i komunikacji miejskiej można znaleźć na stronie ZTM

Film z testów buspasów przed zamianą organizacji ruchu na Naramowickiej można obejrzeć TUTAJ