W poniedziałek (14 października) rozpoczyna się remont nawierzchni jezdni na Górnym Tarasie Rataj

Opublikowano: 11/10/2019
W poniedziałek (14 października) rozpoczyna się remont nawierzchni jezdni na Górnym Tarasie Rataj

Modernizacja trasy tramwajowej na Górnym Tarasie Rataj, która podniosła standard podróżowania tramwajem na tym odcinku, jest już zakończona. Trwają ostateczne odbiory robót budowlanych oraz obserwacja działania sygnalizacji świetlnych w celu optymalizacji sterowania. Już w najbliższy poniedziałek, 14 października, rozpoczną się prace, których zadaniem będzie poprawa standardu przejazdów samochodowych na ulicach Żegrze i Chartowo, na odcinku od ul. Piaśnickiej do Kurlandzkiej. Remont będzie polegał na wymianie nawierzchni jezdni, co pozwoli przygotować te ulice do większego ruchu w czasie zaplanowanej na przyszły rok przebudowy ronda Rataje – informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

- Zakończona inwestycja swoim zakresem obejmowała modernizację infrastruktury tramwajowej. Realizacja remontu jezdni na ulicach Żegrze i Chartowo będzie realizowana w najbliższym czasie ze względu na rozpoczynającą się w II kwartale przyszłego roku przebudowę ronda Rataje. Chcemy do tego czasu dokonać wymiany nawierzchni tych ulic, na których - podczas prac na rondzie - spodziewamy się większego natężenia ruchu. Takie działania poprawią komfort podróżowania i uchronią jezdnie przed przyspieszoną degradacją. Dzięki temu remontowi modernizacja infrastruktury komunikacyjnej głównej arterii Górnego Tarasu Rataj będzie bardziej kompletna – wyjaśnia Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

W związku z rozpoczynającymi się robotami, które obejmować będą wymianę krawężników i nawierzchni bitumicznej jezdni, już 14 października można spodziewać się pierwszych zmian w organizacji ruchu na ul. Żegrze.

W czasie prowadzenia robót bitumicznych na odcinku od ul. Inflanckiej do ul. Bobrzańskiej na północnej jezdni oraz na odcinku od ul. Kurlandzkiej do ul. Bobrzańskiej na jezdni południowej pojazdy będą poruszały się zewnętrznymi pasami. W celu zmniejszenia utrudnień w ruchu prace zaplanowano tak, aby w rejonie skrzyżowania z ulicami Kurlandzką oraz Inflancką nie zawężać pasów ruchu do czasu rozpoczęcia w ich rejonie prac bitumicznych. Do tego czasu utrudnienia w tym rejonie będą występowały jedynie w weekendy oraz poza godzinami szczytu komunikacyjnego.

Przepraszamy za niedogodności związane z realizacją inwestycji. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych robót i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.

 

Źródło: Poznańskie Inwestycje Miejskie