Windy na Kaponierze sukcesywnie uruchamiane

Opublikowano: 18/11/2020
Windy na Kaponierze sukcesywnie uruchamiane

MPK Poznań pracuje nad przeprogramowaniem wind na przystankach w rejonie ronda Kaponiera. Dzięki temu, urządzenia po zakończonym kursie będą wracały automatycznie na górny poziom, co – mamy nadzieję – utrudni ich zanieczyszczanie, a jednocześnie pozwoli na korzystanie z nich przez Pasażerów.

Kierując się względami bezpieczeństwa sanitarnego oraz z uwagi na rozprzestrzenianie się pandemii koronawirusa na początku listopada zapadła decyzja o ograniczeniu możliwości korzystania z wind, będących elementami infrastruktury przystankowej. Jednocześnie MPK Poznań podjęło działania mające na celu jak najszybsze ograniczenie występowania problemu zanieczyszczania dźwigów i unieruchamiania ich z powodu konieczności nieplanowanego odkażania: Windy są przeprogramowywane w taki sposób, aby po zakończonym kursie wracały automatycznie na górny poziom.

W ten sposób działają już dźwigi znajdujące się od zachodniej strony ronda Kaponiera oraz na ul. Roosevelta. Sukcesywnie, do końca tygodnia, to rozwiązanie będzie wprowadzane w kolejnych urządzeniach w obrębie ronda Kaponiera (z wyłączeniem wind obsługujących parking podziemny).

Przypominamy, że oprócz wspomnianych wind na Kaponierze, obecnie czynne są również urządzenia na przystankach Piaśnicka Rynek i Piaśnicka Kurlandzka. Po uruchomieniu wind na Kaponierze, tymczasowo nadal wyłączone z użytkowania pozostaną dźwigi na przystankach Dworzec Zachodni, PST  Most Teatralny oraz przy ul. Chartowo na wlocie tunelu. W tych lokalizacjach znajdują się jednak drogi alternatywne (podjazd, schody ruchome) umożliwiające korzystanie z przystanków.