Zdewastowano kolejne biletomaty. Osoby mogące pomóc w ujęciu sprawców prosimy o kontakt z Policją AKTUALIZACJA z 17.06.2021

Opublikowano: 11/06/2021
Zdewastowano kolejne biletomaty. Osoby mogące pomóc w ujęciu sprawców prosimy o kontakt z Policją AKTUALIZACJA z 17.06.2021

Aktualizacja z 11.06.2021: W ostatnich dwóch dniach powtórzyły się akty wandalizmu, w wyniku których zniszczeniu uległy kolejne trzy biletomaty stacjonarne.

Pomimo podjętych przez Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu i operatorów Mennica oraz Mera Serwis działań, wczorajszej i dzisiejszej nocy zdewastowane zostały –  prawdopodobnie na tle rabunkowym – biletomaty na ul. Kordeckiego na ul. Naramowickiej (przy ul. Jasna Rola) oraz ul. Nad Wierzbakiem/Małopolska.

Aktualizacja z 14.06.2021: w weekend (12-13 czerwca) zniszczone zostały dwa kolejne biletomaty (zostały już zdemontowane). Oba to automaty Mennicy – pierwszy znajduje się w rejonie Starołęki, drugi ul. Szwedzkiej.

Aktualizacja z 17.06.2021: wyłączony z użytkowania został biletomat znajdujący się na przystanku tramwajowym Os. Lecha (kierunek centrum), który także został uszkodzony przez wandali

Wszystkich, którzy byli świadkami tych aktów wandalizmu, bądź też posiadają jakiekolwiek informacje, które mogłyby pomóc w ustaleniu sprawców, prosimy o kontakt z Policją.

Jednocześnie pragniemy zapewnić, że wspólnie z operatorami: Mennica i Mera Serwis czynimy intensywne starania aby zapobiec zniszczeniom kolejnych biletomatów stacjonarnych, które w znacznym stopniu ułatwiają podróżującym korzystanie z komunikacji miejskiej.