Zmiana taryfy oferty biletu Bus-Tramwaj-Kolej od 15 grudnia 2019 r.

Opublikowano: 13/12/2019
Zmiana taryfy oferty biletu Bus-Tramwaj-Kolej od 15 grudnia 2019 r.

Informujemy, że w od 15 grudnia 2019r. (niedziela) spółki Koleje Wielkopolskie oraz Przewozy Regionalne wprowadzą zmianę w taryfie biletowej. Zmiana obejmie także bilety okresowe Bus-Tramwaj-Kolej (BTK), czyli wspólną ofertę biletową KW, POLREGIO i Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu, na zintegrowane podróże koleją regionalną i transportem organizowanym przez ZTM Poznań.

BTK to wspólny bilet na przejazdy pociągami KW i POLREGIO (Przewozy Regionalne) oraz autobusami i tramwajami komunikacji miejskiej w Poznaniu. Jest to jest wygodna i tańsza alternatywą od dwóch oddzielnych biletów okresowych. W dodatku posiadacze biletów okresowych i specjalnych ZTM, na sieć, ważnych w strefie taryfowej A, mogą korzystać z przejazdów pociągami KW i POLREGIO na obszarze obejmującym stacje z nazwą Poznań oraz Kiekrz. Od 15 grudnia 2019r. obszar ten zostanie powiększony o dodatkowy przystanek: Poznań Podolany.

Od 15 grudnia zmienione zostaną ceny miesięcznych biletów BTK, , bilet na strefę kolejową B oraz A+B (ZTM) będzie kosztował 209 zł (obecnie 191 zł), natomiast bilet na strefę kolejową C oraz A+B+C (ZTM) będzie kosztował 298 zł (obecnie 281 zł).

Jednocześnie, do oferty biletu BTK zostaną włączone nowe przystanki kolejowe:

- Poznań Podolany,

- Złotniki Grzybowe,

- Złotkowo,

- Bogdanowo

Zachęcamy do zapoznania się z taryfą biletu Bus-Tramwaj-Kolej obowiązującą od 15 grudnia 2019r. oraz warunkami taryfowymi wspólnej oferty BTK.

Tabela taryfa biletu BTK