Znamy najlepszych kierowców autobusów

Opublikowano: 18/06/2018
Znamy najlepszych kierowców autobusów

Paweł Sztukiewicz jest Najlepszym Kierowcą Aglomeracji Poznańskiej. Kierowcą Roku MPK Poznań został Wojciech Klarzyński, a Łukasz Jaskóła, reprezentujący Kombus Kórnik, wywalczył tytuł Najlepszego Kierowcy Przewoźników Podmiejskich.

W sobotę, w zajezdni Franowo, odbył się finał konkursu Kierowca Roku. Finał wyjątkowy, bo po raz pierwszy – oprócz kierowców MPK Poznań – do rywalizacji stanęli kierowcy gminnych przewoźników.

- Stale powtarzam, jak ważny jest transport publiczny w Poznaniu i w aglomeracji. Bez was i bez waszej pracy miasto, aglomeracja oraz podpoznańskie gminy nie funkcjonowałyby. Widać tego konkretne efekty - w 2017 roku wszyscy operatorzy wykonujący usługi przewozowe na rzecz Zarządu Transportu Miejskiego przewieźli o 50 mln pasażerów więcej niż w 2014 roku – mówił podczas wręczania nagród  Maciej Wudarski, zastępca Prezydenta Miasta Poznania.

A Wojciech Tulibacki, prezes MPK Poznań tłumaczył: - Wbrew temu co się niektórym wydaje, na co dzień nie rywalizujemy a współpracujemy. Rywalizacja była dopiero dzisiaj na placu. 

Kierowca roku 2018 - Zwycięzcy na podium Fot. UMP

Podczas finału, dziewięciu kierowców MPK Poznań oraz 9 kierowców reprezentujących gminnych przewoźników wykazało się umiejętnościami teoretycznymi i praktycznymi. Ocenie na placu manewrowym podlegała: płynność jazdy, precyzja w sterowaniu pojazdem, profesjonalizm w obsłudze pasażerów, umiejętność reagowania w nietypowych sytuacjach oraz udzielanie pierwszej pomocy medycznej.

 

Warto przeczytać: Najlepszy kierowca 2018