Promocje

Oferty promocyjne obowiązujące w taryfie ZTM Poznań

  • „bilet 24-godzinny na weekend” - jednorazowy bilet czasowy 24-godzinny skasowany od godziny 20.00 w piątek do godziny 24.00 w sobotę obowiązuje do godziny 24.00 w niedzielę,
  • "bilety 24-godzinne na weekend dla rodziny" - dwa normalne jednorazowe bilety czasowe 24-godzinne upoważniają do przejazdu 2 osoby dorosłe oraz do 3 dzieci w wieku do 15 lat,
  • „oferta weekendowa” - posiadacz normalnego, imiennego biletu sieciowego może bezpłatnie przewozić pod swoją opieką do trójki dzieci w wieku do 15 lat w soboty, niedziele i święta na liniach dziennych, w granicach odpowiedniej strefy biletowej (na którą posiada normalny imienny bilet sieciowy).

Atrakcyjne cenowo bilety okresowe: dla uczniów, studentów, rodziców, seniorów i mieszkańców

  • w taryfie ZTM Poznań oferowane są także atrakcyjne cenowo okresowe bilety specjalne. Warunkiem zakupu biletu specjalnego jest posiadanie karty PEKA lub aktywnej w systemie PEKA Elektronicznej Legitymacji Studenckiej (lub Doktoranckiej), które są wyłącznymi nośnikiami biletów okresowych z taryfy ZTM Poznań. Atrakcyjne cenowo bilety specjalne to między innymi: Bilet Metropolitalny, Bilet Seniora, Bilet Semestralny lub Bilet dla rodzin wychowujących czworo i więcej dzieci. Więcej o ofercie biletów specjalnych w taryfie ZTM można przeczytać na portalu PEKA.

Korzystne zasady taryfowe systemu PEKA:

  • „bonus za opłaty z tPortmonetki na karcie PEKA” - jeśli w ciągu jednego dnia pasażer korzystający z tPortmonetki na karcie PEKA wyda na przejazdy kwotę stanowiącą równowartość ceny biletu jednorazowego czasowego 24-godzinnego (13,60 zł) - dalsze opłaty z tPortmonetki przestają być naliczane, a pasażer do końca tego dnia, podróżuje bez opłat. Uwaga! Należy jednak pamiętać o każdorazowym przykładaniu karty PEKA do czytnika przy wejściu i przed wyjściem z pojazdu.Ważne! Ta promocja nie wiąże się w żaden sposób z opisaną powyżej promocją "bilet 24-godzinny na weekend" dotyczącą wyłącznie jednorazowych biletów czasowych 24-godzinnych.
  • „kontynuacja naliczania opłaty w  podróży opłacanej z tPortmonetki na karcie PEKA” - jeśli odstęp czasowy pomiędzy zbliżeniem karty do czytnika przy wyjściu z jednego pojazdu a zbliżeniem karty do czytnika przy wejściu do kolejnego pojazdu wyniesie nie więcej niż 20 minut, opłata za przejechane przystanki naliczana będzie tak, jakby była to jedna podróż. Maksymalna liczba przesiadek w podróży z korzystnym kontynuowaniem naliczania opłat wynosi 3. Przykład: podróżujemy tramwajem 3 przystanki, po czym w ciągu 20 minut przesiadamy się na autobus - wówczas za przejazd tramwajem opłata wyniesie 1,60 zł, natomiast za pierwszy przystanek w autobusie podczas kontynuacji przejazdu zapłacimy 0,34 zł (czyli jak za czwarty przystanek w taryfie dla tPortmonetki) Uwaga! W przypadku gdy odstęp czasowy pomiędzy zbliżeniem karty do czytnika przy wyjściu z jednego pojazdu a zbliżeniem karty do czytnika przy wejściu do kolejnego pojazdu wyniesie więcej niż 20 minut, opłata z tPortmonetki na karcie PEKA będzie naliczana od początku taryfy dla tPortmonetki (tj. 0,60 zł dla przejazdów w taryfie normalnej).
  • korzystając z tPortmonetki płacimy za przejechane przystanki, a nie czas trwania podróży. Za pierwszy przystanek opłata wynosi 0,60 zł (taryfa normalna)

 

 Wszystko o systemie PEKA:

logo PEKA3

 

Informacji o promocjach biletowych udzielają także konsultanci infolinii Poznań Kontakt

61 646 33 44 POZnan Kontakt