Budowa ronda na Głuszynie: zmiany na dwóch liniach

Opublikowano: 28/11/2017
Odcinek: rondo na Głuszynie
od 29/11/2017 do odwołania
Budowa ronda na Głuszynie: zmiany na dwóch liniach

W związku z kolejnym etapem budowy ronda na Głuszynie, od 29 listopada (środa) zmienionymi trasami będą kursować autobusy na liniach nr 58 i 247, natomiast podmiejskie autobusy nr 527 wrócą na swoją stałą trasę.

Autobusy linii 58 i 247 ze Starołęki pojadą ulicami: Starołęcką, Andrychowską, Staszowską i Klimontowską do Głuszyny oraz dalej ul. Głuszyna do Sypniewa, natomiast w przeciwnym kierunku (na Starołękę) pojadą tak jak dotychczas, czyli ulicami: Głuszyna, Klimontowską, Staszowską, Czernichowską i Starołęcką.

UWAGA! Autobusy linii nr 58 i 247 nie będą się zatrzymywały na przystanku Starołęka Wielka na ul. Starołęckiej (przy ul. Lipnickiej).

W związku z umożliwieniem przejazdu ul. Starołęcką od Starołęki do granic miasta autobusy linii nr 527, wrócą na swoją stałą trasę w tym rejonie, czyli będą kursowały ulicą Starołęcką w obu kierunkach.

Przywrócona zostanie stała lokalizacja przystanku Starołęka Wielka dla linii 527, natomiast przystanek Andrychowska dla linii 58 i 247 (na ul. Staszowskiej), zostanie przesunięty i będzie znajdował się między ulicami Andrychowską a Wadowicką.