Prace na torowisku na ul. Dąbrowskiego – zmiana organizacji ruchu drogowego

Opublikowano: 17/10/2017
Odcinek: Dąbrowskiego (most Teatralny - rynek Jeżycki)
od 18/09/2017 do odwołania
Prace na torowisku na ul. Dąbrowskiego – zmiana organizacji ruchu drogowego

Zakończył się pierwszy etap remontu torowiska na ul. Dąbrowskiego (od mostu Teatralnego do rynku Jeżyckiego). Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, od 17 października zmieniona została organizacja ruchu w tym rejonie.

Remont torowiska na ul. Dąbrowskiego rozpoczął się we wrześniu br.

- Zakończyliśmy pierwszy etap remontu torowiska na ul. Dąbrowskiego. Wyremontowaliśmy tor prowadzący w kierunku miasta - informuje Marek Grzybowski, dyrektor techniczny MPK Poznań. Spółka jest wykonawcą prac. - Remont, który prowadzimy polega nie tylko na wymianie szyn i podkładów ale również ingeruje w podłoże. Wymieniamy konstrukcję torowiska, która była niezmieniana od 40 lat. Torowisko będzie pokryte masą bitumiczną co w znacznym stopniu ograniczy emisję hałasu, na który skarżą się okoliczni mieszkańcy. Wykonane prace zwiększą poziom bezpieczeństwa i komfort przejazdu, a tramwaje będą mogły jeździć szybciej.

 

Informacje dla pasażerów

Kolejny etap prac nie oznacza zmian dla pasażerów. Zmienionymi trasami – w tym rejonie – kursują tramwaje linii nr 17 i 18 oraz autobusy nocne linii nr 236 i 246.

 

Linia nr 17

OGRODY – Dąbrowskiego – Kraszewskiego – Zwierzyniecka – Święty Marcin – Gwarna – pl. Ratajskiego – … – STAROŁĘKA

 

Linia nr 18

OGRODY – Dąbrowskiego – Kraszewskiego – Zwierzyniecka – Święty Marcin – Towarowa – Matyi – … – FRANOWO

 

Linia nr 236

POZNAŃ GŁÓWNY – Dworcowa – Zwierzyniecka – Kraszewskiego – Kościelna – … – STRZESZYN – … – Kościelna –  Kraszewskiego –  Zwierzyniecka – Dworcowa – POZNAŃ GŁÓWNY

 

Linia nr 246

POZNAŃ GŁÓWNY – Dworcowa – Zwierzyniecka – Kraszewskiego – Kościelna – … – STRZESZYN – … – Kościelna –  Kraszewskiego –  Zwierzyniecka – Dworcowa – POZNAŃ GŁÓWNY

 

Informacje dla kierowców

Remont zaplanowano dwuetapowo, aby utrzymać przejezdność ul. Dąbrowskiego. Przez miesiąc, od 18 września, kierowcy mogli poruszać się tylko w kierunku rynku Jeżyckiego i wyłącznie po północnej jezdni ul. Dąbrowskiego.

Od 17 października obowiązujący na tym odcinku ruch jednokierunkowy został przeniesiony z jezdni północnej na jezdnię południową.

W związku z tym zamknięte zostały wloty w ul. Dąbrowskiego z ul. Strzałkowskiego i północnego odcinka ul. Kochanowskiego, a ulice te są dwukierunkowe od ul. Poznańskiej. Niedostępne są miejsca parkingowe po północnej stronie ul. Dąbrowskiego. Możliwy jest lewoskręt z ul. Dąbrowskiego w południową część ul. Kochanowskiego.

Nie ulega zmianie organizacja ruchu w rejonie rynku Jeżyckiego.

Planowany czas otwarcia odcinka dla ruchu tramwajowego to druga połowa listopada.

 

Źródło: Urząd Miasta Poznania