Bądź widoczny! Kupując bilet ZTM w dniu 19 stycznia 2018 roku otrzymasz odblaskowe akcesoria

Opublikowano: 17/01/2018
Bądź widoczny! Kupując bilet ZTM w dniu 19 stycznia 2018 roku otrzymasz odblaskowe akcesoria

Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu kontynuuje akcję „Bezpieczny pasażer – bądź widoczny”. Osoby, które w piątek, 19 stycznia br. doładują Poznańską Elektroniczną Kartę Aglomeracyjną (poprzez zakup biletu okresowego lub/i zasilenie środkami tPortmonetki) otrzymają odblaskowe opaski lub zawieszki.

To kolejna odsłona akcji „Bezpieczny pasażer – bądź widoczny”. Została ona zainicjowana przez Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu w grudniu ubiegłego roku. W związku z dużym zainteresowaniem ze strony pasażerów oraz  z myślą o ich bezpieczeństwie będzie ona kontynuowana.

ZTM zachęca do noszenia odblasków, bo dzięki nim piesi są bardziej widoczni dla kierowców. Jest to istotne szczególnie w okresie jesienno-zimowym, zwłaszcza, gdy piesi poruszają się w terenach niezabudowanych i słabo oświetlonych. Bycie widocznym oznacza po prostu większe bezpieczeństwo!

Termin prowadzenia drugiej edycji akcji „Bezpieczny pasażer – bądź widoczny” (przeddzień świąt Babci i Dziadka) również jest nieprzypadkowy. Do noszenia odblasków namawiamy bowiem wszystkich, niezależnie od wieku. Jednocześnie przypominamy, że istotne jest nie tylko samo posiadanie odblasków, ale także prawidłowe ich umieszczenie (oraz pilnowanie, aby nie zasłaniał ich np. szalik czy plecak).

Jak wyjaśniają policjanci ruchu drogowego, postać człowieka idącego drogą, ubranego w ciemną odzież jest zauważalna przez kierującego z około 20-30 metrów lub z odległości jeszcze mniejszej, w zależności od warunków atmosferycznych. Elementy odblaskowe na odzieży pozwalają na zauważenie pieszego z odległości 100-150 metrów lub większej.

Akcja prowadzona przez ZTM w Poznaniu polega na oferowaniu odblaskowych opasek
i zawieszek klientom, którzy w dniu 19 stycznia br. doładują kartę PEKA  - kupią bilet okresowy lub/i doładują tPortmonetkę:

  • w przypadku doładowania karty PEKA w jednym z Punktów Obsługi Klienta ZTM Poznań -  pracownik zaoferuje pasażerowi odblask po dokonaniu transakcji,
  • w przypadku doładowania karty PEKA w biletomacie stacjonarnym, Punkcie Sprzedaży Biletów lub poprzez portal peka.poznan.pl – odblaski będą wydawane w Punktach Obsługi Klienta ZTM po okazaniu potwierdzenia doładowania zrealizowanego w dniu 19 stycznia br. (do wyczerpania zapasów).

 

Szczegółowy Regulamin akcji „Bezpieczny pasażer – bądź widoczny” – zachęcamy do zapoznania się z zawartymi w nich informacjami.

 

 

Warto przeczytać również: Wielkopolska policja: Nośmy elementy odblaskowe, nie dajmy się zabić