Kolejny etap prac przy moście Teatralnym

Opublikowano: 23/03/2023
Kolejny etap prac przy moście Teatralnym

W sobotę, 25 marca, rozpocznie się kolejny etap wymiany łuków na torowisku w rejonie mostu Teatralnego i ul. Roosevelta. Prace nie wpłyną na organizację transportu publicznego. Z uwagi na konieczność zwężenia jezdni - na niedogodności muszą przygotować się kierowcy przejeżdżający ulicą Roosevelta.

Szyny na łukach prowadzących z mostu Teatralnego w ulicę Roosevelta są już mocno zużyte.  Ich wymianę zaplanowano podczas obecnego zamknięcia tej części torowiska, tak by nie powodować dodatkowych utrudnień dla pasażerów. Efekt tych prac będzie odczuwalny po otwarciu dla ruchu tramwajowego całej trasy PST oraz torów na ul. Fredry.

Organizacja ruchu

W pierwszym etapie, który rozpoczął się 13 marca, zajęty został pas ruchu po wschodniej stronie, usytuowany najbliżej mostu Teatralnego. Pierwotnie prace i taka organizacja ruchu miały trwać do końca marca. W związku z przyspieszeniem robót kolejny etap może się zacząć wcześniej. Od soboty, 25 marca, zamknięta zostanie część środkowego pasa ul. Roosevelta od strony ronda Kaponiera i fragment lewego (przy przystanku tramwajowym) w stronę ulic Libelta i Pułaskiego. Samochody jadące w tym kierunku będą musiały zmienić pas na prawy przed dojazdem do mostu Teatralnego. Możliwość skrętu w ul. Dąbrowskiego zostanie utrzymana.

Ten etap ma zakończyć się do 7 kwietnia. Wraz z postępem prac, organizacja ruchu będzie zmieniana. Uczestnicy ruchu drogowego proszeni są o zachowanie ostrożności i zwracanie uwagi na oznakowanie.

schemat organizacji ruchu kolowego podczas II etapu prac torowych w rejonie ulicy Roosevelta i Mostu Teatralnego n