Nie tylko Poznański.Można także korzystać z Lubońskiego Roweru Miejskiego, w którym otwarto trzy nowe stacje

Opublikowano: 06/05/2020
Nie tylko Poznański.Można także korzystać z Lubońskiego Roweru Miejskiego, w którym otwarto trzy nowe stacje

Od środy – 6 maja – można ponownie korzystać z Poznańskiego Roweru Miejskiego. Swój system – kompatybilny z poznańskim – otworzył także Luboń, gdzie dodatkowo można korzystać z trzech nowych stacji.

W Poznaniu pierwsze wypożyczenie roweru 4 Generacji odnotowano o godzinie 4:33 w strefie przy skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Hetmańskiej, a sześć minut później skorzystano z roweru 3 Generacji, które wynajem nastąpił na stacji Szamarzewskiego/Wawrzyniaka. Oba wypożyczenia trwały poniżej 20 minut.

Od dziś z rowerów miejskich (kompatybilnych z PRM) można też korzystać w Luboniu, gdzie oddano do dyspozycji trzy nowe stacje, czyli prawie podwojono lokalny system (obecnie jest 7 stacji). Zostały one zlokalizowane przy zespole szkół, placu Bojanowskiego oraz w Parku Siewcy.Użytkownicy Lubońskiego Roweru Miejskiego mają do dyspozycji kolejne 24 rowery.

Zachęcamy do przemieszczania się rowerami miejskimi, ale z uwagi na wciąż trwający stan epidemii zalecamy zachowania środków ostrożności, takich jak:

  • używanie rękawiczek ochronnych,
  • dezynfekowanie i częste mycie rąk.

Przypominamy także, że w przestrzeni publicznej – z więc także podczas korzystania z roweru miejskiego obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa maseczką, chustą, szalikiem lub jakimkolwiek elementem odzieży.

Więcej informacji o Poznańskim Rowerze Miejskim na stronie: www.poznanskirower.pl