Najlepszy i najsympatyczniejszy Supermotorniczy Roku 2019

Opublikowano: 08/07/2019
Najlepszy i najsympatyczniejszy Supermotorniczy Roku 2019

Marcin Piątkowski wygrał konkurs na Najlepszego Motorniczego Roku 2019 w Poznaniu. Dodatkowo pasażerowie wybrali go najsympatyczniejszym kierującym tramwajem.

Konkurs na najlepszego Motorniczego MPK odbywa się co dwa lata, naprzemiennie z rywalizacją wśród kierowców autobusów. W tym roku tytuł przyznano po raz ósmy. Impreza odbyła się  pod patronatem prezydenta Poznania.

- Chciałbym pogratulować zwycięzcy i finałowej dziesiątce, oraz podziękować wszystkim pracującym w MPK za codzienną pracą. Mówię to nie tylko jako osoba odpowiedzialna za kwestie komunikacyjne w mieście, ale przede wszystkim jako pasażer. Do pracy jeżdżę bowiem komunikacją miejską, więc mogę obserwować was jako pasażer. Jestem pełen szacunku dla waszej pracy - mówił Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Do finału, który odbył się na terenie zajezdni Franowo zakwalifikowało się dziesięć osób. Wszyscy najpierw byli obserwowani w czasie codziennej jazdy, następnie w finale mieli do pokonania osiem konkurencji: musieli wykazać się precyzją w prowadzeniu tramwaju oraz poradzić sobie w nietypowych bądź trudnych sytuacjach. 

Zwycięzcą rywalizacji został motorniczy z 3-letnim stażem, Marcin Piątkowski. Kontynuuje on rodzinne tradycje, ponieważ jego ojciec też jest motorniczym. 24-letni Marcin

Piątkowski zdobył najwięcej punktów spośród startujących w aż pięciu konkurencjach. W nagrodę otrzymał m.in. czek na 5 tysięcy złotych i specjalne krzesło na kółkach z wyszytym tytułem „Motorniczy Roku 2019”. Dodatkowo najlepszy motorniczy okazał się również najsympatyczniejszym - wygrał w tej kategorii w głosowaniu pasażerów. 

Drugie miejsce w konkursie na Najlepszego Motorniczego Roku zajął Rafał Książkowski, trzecie miejsce przypadło natomiast Katarzynie Pierzyńskiej.

 

Źródło: poznan.pl