Nowa Gamma dla Poznania

Opublikowano: 05/10/2018
Nowa Gamma dla Poznania

W czwartek, 4 października br., Modertrans zaprezentował model tramwaju Moderus Gamma. 50 takich pojazdów pojawi się niebawem w Poznaniu. To największa jednorazowa inwestycja zakupu tramwajów w historii MPK. Łącznie w ostatnich latach na nowe tramwaje i autobusy przeznaczono ponad pół miliarda złotych – informuje portal poznan.pl.

- Te pięćdziesiąt nowych tramwajów pozwoli nam na poprawę komfortu podróżowania. Tylko inwestując w transport zbiorowy możemy zapewnić mieszkańcom sprawne przemieszczanie się - mówił Jacek Jaśkowiak, prezydent Miasta Poznania. - Patrząc przez pryzmat porównań z innymi miastami, po dostawie tych 50 tramwajów, będziemy mieli najnowocześniejszy tabor w Polsce. Około 80 procent tramwajów będzie wówczas niskopodłogowych.

W lutym zeszłego roku podpisano umowę na dostawę 50 sztuk nowoczesnego tramwaju - 30 modeli jednokierunkowych i 20 dwukierunkowych. Jego pierwsza wersja, w niebieskich barwach, jeździła po poznańskich torach od maja 2017 roku. Ten zaprezentowany w siedzibie Modertrans w Biskupicach Wielkopolskich, różni się jednak od tego, którego poznaniacy zdążyli już poznać - jest w 100 procentach niskopodłogowy, z innym układem wnętrza oraz zmienionym rozmieszczeniem siedzeń.

Więcej o nowych tramwajach dla Poznania można przeczytać na stronie portalu poznan.pl. Tam również można obejrzeć zdjęcia i film z prezentacji nowego Moderusa Gamma.