Od 1 września więcej przystanków autobusowych „na żądanie”

Opublikowano: 24/08/2020
Od 1 września więcej przystanków autobusowych „na żądanie”

Informujemy, że od 1 września (wtorek) w celu lepszego dostosowania sieci przystanków do ruchu pasażerskiego oraz zwiększenia płynności przejazdu pojazdów komunikacji zbiorowej (brak zatrzymań kiedy nie ma pasażerów na przystankach) część stałych przystanków zmieni swój status na „na żądanie”.

Przystanki autobusowe, które zmienią status i zostaną przekwalifikowanie na przystanki „na żądanie”:

Przystanki na terenie Poznania:
Armii Poznań
Człopska
Os. Batorego II (tylko na ul. Umultowskiej)
Os. Czecha II
Pusta
Sarmacka
Św. Antoniego/Cmentarz
Węgorka
Wieczorynki
Złotowska

Przystanki na terenie gmin:
Komorniki/Granica
Przeźmierowo/Folwarczna                                                                        Przeźmierowo/Zacisze                                                                                                                                                                                                                                                Wiry/Kościół

Przystanki „na żądanie” są oznaczone piktogramem „n/ż”, informacja jest też przekazywana w pojazdach poprzez komunikaty głosowe.
Takim piktogramem są oznaczone przystanki „na żądanie”

zdjecie przedstawia znak przystanek na zadania

Przypominamy, że pasażer chcąc skorzystać z przystanku "na żądanie" powinien nacisnąć przycisk w autobusie lub - gdy jest na przystanku - stanąć w widocznym miejscu.
Jednocześnie informujemy, że w dalszym ciągu prowadzący pojazdy będą zobowiązani do otwierania wszystkich drzwi na przystankach, na których pojazd się zatrzyma, bez konieczności naciskania przycisku otwierania drzwi przez pasażera.