Ogrody: od poniedziałku - 28 września Punkt Obsługi Klienta ZTM i Punkt Nadzoru Ruchu MPK w nowym obiekcie

Opublikowano: 24/09/2020
Ogrody: od poniedziałku - 28 września Punkt Obsługi Klienta ZTM  i Punkt Nadzoru Ruchu MPK w nowym obiekcie

Od poniedziałku (28 września) Punkt Obsługi Klienta ZTM i Punkt Nadzoru Ruchu MPK przy pętli tramwajowej na Ogrodach mieścił się będzie w nowym pawilonie przy ulicy Szpitalnej. Przypominamy, że w związku ze zmianą, w dniach 24-25 września (czwartek-piątek) obecny POK na Ogrodach (znajdujący się na parterze budynku tuż za pętlą tramwajową) ze względów technicznych będzie nieczynny.

Nowy budynek, w którym znajdzie się Punkt Obsługi Klienta ZTM i Punkt Nadzoru Ruchu MPK dzięki swojej lokalizacji będzie łatwiej dostępny dla pasażerów korzystających z  komunikacji w obrębie węzła Ogrody. Konstrukcja pawilonu nawiązuje do standardów w zakresie wyglądu infrastruktury komunikacji miejskiej oraz wykorzystuje nowoczesne technologie budowlane. Projekt opracowali wspólnie przedstawiciele MPK Poznań, ZTM Poznań oraz Plastyka Miejskiego. Wszystkim zależało, aby nowy obiekt nie tylko dobrze się prezentował, ale przede wszystkim spełniał oczekiwania użytkowników. Obiekt jest nowoczesny, przestronny, a przede wszystkim funkcjonalny. Dzięki inwestycji lepsze warunki pracy zyskają pracownicy MPK Poznań, w dużo wyższym standardzie będzie się odbywała obsługa klientów ZTM. Pasażerowie będą mogli tu m.in. kupić bilet czy złożyć reklamację.

Inwestycja na Ogrodach obejmowała także montaż totemu informacyjnego, z którego będzie się można dowiedzieć o odjazdach tramwajów i autobusów w ramach całego węzła przesiadkowego. Na totemie znajduje się również mapa okolicy wraz ze wskazówkami jak dojść do ważnych placówek w okolicy (jak szkoły, poczty, apteki) lub miejsc wartych odwiedzin. Podobny obiekt, w którym mieści się zarówno Punkt Obsługi Klienta ZTM, Punkt Nadzoru Ruchu MPK Poznań oraz punkt socjalny dla motorniczych i kierowców został w kwietniu br. otwarty przy pętli tramwajowej na Dębcu. Jeszcze w tym roku bliźniacza konstrukcja - o tej samej architekturze, ale nieco mniejsza, z pomieszczeniami dla pracowników MPK Poznań - powstanie na pętli Wilczak.

Przypominamy, że na pętli Ogrody, funkcjonuje biletomat stacjonarny, w którym można doładowywać kartę PEKA (zakup biletów okresowych lub doładowanie tPortmonetki) oraz kupować czasowe bilety w formie papierowej. Podczas związanego ze zmianą lokalizacji zamknięcia technicznego POK Ogrody (czwartek-piątek, 24-25 września) najbliższy czynny POK ZTM znajduje się na rondzie Kaponiera.