Okolicznościowe karty PEKA w sprzedaży!

Opublikowano: 24/04/2019
Okolicznościowe karty PEKA w sprzedaży!

W środę, 24 kwietnia br. do sprzedaży trafiły nowe, okolicznościowe karty PEKA na okaziciela. Upamiętniają one 100-lecie Uniwersytetu Poznańskiego, 40. rocznicę umowy o partnerstwie Poznań-Hanower, a także 50. rocznicę śmierci Krzysztofa Komedy (Trzcińskiego).

Nową, limitowaną kolekcję stworzyli uczestnicy konkursu zorganizowanego przez Miasto Poznań-Zarząd Transportu Miejskiego. Na kartach PEKA na okaziciela znalazły się prace najwyżej ocenione przez komisję: ich autorami są Dorota Zastróżna i Radosław Kwieciński oraz Jacek Kaliński.

– Jestem przekonany, że mieszkańcy Poznania i aglomeracji poznańskiej oraz turyści odwiedzający miasto, z przyjemnością będą korzystać z nowych kart PEKA na okaziciela – mówi Jan Gosiewski, dyrektor ZTM w Poznaniu. – Przypominają one o istotnych dla Miasta wydarzeniach, a jednocześnie stanowią atrakcyjną wizualnie, a do tego bardzo praktyczną, pamiątkę. Te okolicznościowe karty są przecież nośnikami biletów przystankowych, bez przeszkód można z nich korzystać opłacając przejazdy na liniach organizowanych przez ZTM – dodaje dyrektor.

Do sprzedaży trafiło 15 tys. kart, po 5 tys. z każdego wzoru. Od środy, 24 kwietnia br. są one dostępne w Punktach Obsługi Klienta ZTM.

Karty PEKA na okaziciela kosztują 27 zł (z tej kwoty 15 zł można wykorzystać na przejazdy opłacane z tPortmonetki, natomiast 12 zł stanowi zwrotna kaucja).

Przypominamy, że to już kolejna, limitowana seria kart PEKA na okaziciela. W minionych  latach pasażerowie mogli kupować karty z fotografiami Poznania oraz zdjęciem  pomnika pierwszych władców Polski w Złotej Kaplicy Katedry Poznańskiej (z okazji 1050-lecia Chrztu Polski). W ubiegłym roku wydana została kolekcja kart upamiętniających 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości –ona również powstała w wyniku przeprowadzonego  konkursu.

Zobacz limitowane serie kart PEKA na okaziciela