Parkingi „Parkuj i Jedź”: Rozpoczynają się prace projektowe

Opublikowano: 24/05/2019
Parkingi „Parkuj i Jedź”: Rozpoczynają się prace projektowe

Rozpoczynają się prace projektowe związane z powstaniem trzech nowych parkingów Park&Ride w Poznaniu: przy rondzie Starołęka, przy ul. Biskupińskiej oraz przy ul. Św. Michała.

- Podpisano umowę z wybranym w postępowaniu przetargowym wykonawcą projektu, który będzie również realizował roboty budowlane. Wszystkie obiekty powstaną do października 2020 roku – informuje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Inwestycja, będąca istotnym elementem polityki mającej poprawić komunikację w Poznaniu i zachęcać  mieszkańców do korzystania z transportu zbiorowego, jest współfinansowana ze środków UE  w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Wybudowanie trzech zintegrowanych węzłów przesiadkowych, które będą łączyły  transport kolejowy, autobusowy, tramwajowy, samochodowy, motocyklowy, rowerowy i pieszy, umożliwi dogodną zmianę środka  transportu.

Do zadań wykonawcy będą należały m.in. prace rozbiórkowe przygotowanie infrastruktury podziemnej oraz ułożenie nawierzchni. Powstaną ciągi pieszo-rowerowe umożliwiające dojście do miejsc parkingowych oraz jezdnie manewrowe na placu postojowym.

Tereny parkingowe zostaną ogrodzone, zamontowane zostanie oświetlenie i monitoring wizyjny.  Powstaną kasy biletowe oraz terminale wjazdowe i wyjazdowe, opracowany i zainstalowany zostanie system informatyczny.  Wykonawca wyposaży parkingi w automatyczne sanitariaty przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, wiaty ze stojakami na rowery oraz elementy małej architektury.

 

Przeczytaj również:

Ruszają prace projektowe dla trzech kolejnych parkingów P&R

Logotypy UE