Plac Wiosny Ludów - zmiany organizacji ruchu

Opublikowano: 17/03/2021
Plac Wiosny Ludów - zmiany organizacji ruchu

Od soboty, 20 marca, w związku z koniecznością instalacji tymczasowego łuku torowego na pl. Wiosny Ludów innymi trasami pojadą tramwaje w centrum. W związku z tymi pracami, które potrwają około trzech tygodni, zmieni się również organizacja ruchu.  Łuk umożliwi przejazd tramwajów przez część centrum Poznania w czasie przebudowy ul. Św. Marcin i Al. Marcinkowskiego. 

Ograniczenia ruchu kołowego dotyczyć będą placu Wiosny Ludów przed budynkiem/ Kupca Poznańskiego w kierunku od ul. Strzeleckiej do ul. Podgórnej. 

Wyznaczony zostanie objazd w kierunku Al. Marcinkowskiego ulicami: Krysiewicza, Piekary i Św. Marcin. Ponadto ul. Szymańskiego i ul. Wysoka będą ulicami jednokierunkowymi w kierunku od ul. Krysiewicza do ul. Św. Marcin.

Dojazd do pl. Wiosny Ludów od strony ul. Św. Marcin pozostanie bez zmian, możliwy też będzie skręt w lewo z ul. Św. Marcin w ul. Podgórną. Utrzymany zostanie wyjazd z ul. Szkolnej w ul. Podgórną, ponadto możliwy będzie przejazd pojazdów (w tym rowerów) jezdnią z ul. Szkolnej w kierunku ul. Krysiewicza. Ruch rowerowy od strony ul. Półwiejskiej w kierunku ul. Szkolnej poprowadzony zostanie tymczasowym ciągiem pieszo-rowerowym przez plac.

Wjazd i wyjazd dla klientów Kupca Poznańskiego możliwy będzie tylko od strony ul. Strzeleckiej. Przejście dla pieszych przez ul. Podgórną przy skrzyżowaniu z ul. Szkolną zostanie przesunięte w stronę ul. Wrocławskiej, powstanie też tymczasowe przejście dla pieszych i przejazd rowerowy przez ul. Krysiewicza.

Po kliknięciu w obrazek można pobrać schemat organizacji ruchu w formie PDF

Schemat tymczasowej organizacji ruchu na placu Wiosny Ludow

Więcej o budowie łuku tramwajowego można przeczytać na stronie poznan.pl

O zmianach w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w tym rejonie można przeczytać TUTAJ