Przystanki ponownie dezynfekowane

Opublikowano: 28/08/2020
Przystanki ponownie dezynfekowane

W dniach 28 - 30 sierpnia w Poznaniu odbędzie się dezynfekowanie przystanków autobusowych i tramwajowych na najważniejszych węzłach przesiadkowych. Podobnie jak to było wiosną akcję przeprowadzą strażacy ochotnicy z jednostek OSP.

Dezynfekcja przystanków tramwajowych i autobusowych to kontynuacja działań przeprowadzonych w marcu i kwietniu tego roku. Tym razem związana jest ona z zakończeniem okresu wakacyjnego i zwiększeniem ruchu w związku z rozpoczęciem roku szkolnego. 

Akcja przeprowadzona będzie w weekend, kiedy ruch jest mniejszy niż w dni powszednie i ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pasażerów.

Dezynfekcję wykonują strażacy z pięciu miejskich jednostek ochotniczych: Głuszyna, Grupa Ratownictwa Specjalistycznego, Mistral, Krzesiny i os. Kwiatowe. Robią to na zlecenie i we współpracy z Wydziałem Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa oraz MPK Poznań. 

Podobnie jak to było na wiosnę zdezynfekowane zostaną 52 przystanki i węzły komunikacyjne. Są to m.in. miejsca o największym przepływie pasażerów, jak dworce autobusowe, pętle tramwajowe, przystanki przy rondach: Kaponiera, Śródka, Starołęka, Rataje, a także te w okolicy dworca Poznań Główny i centrum miasta

Strażacy wyposażeni są w środki ochrony indywidualnej (gogle, półmaski FFP3, ubrania ochrony biologicznej) oraz opryskiwacze spalinowe. Przy pomocy środka do dezynfekcji wykonują oprysk wiat przystankowych. W czasie dezynfekcji wiata na przystanku jest wygrodzona i nie można z niej korzystać.