Rozpoczął się Tydzień Zrównoważonego Transportu [ZDJĘCIA, PIOSENKA]

Opublikowano: 16/09/2017
Rozpoczął się Tydzień Zrównoważonego Transportu [ZDJĘCIA, PIOSENKA]

Na przystanku tramwajowym Most Teatralny na powitanie pasażerów czekał czerwony dywan wraz z orkiestrą dętą. Przystanek na Kaponierze zmienił się w enklawę zieleni i wypoczynku. Przy deptaku powstała strefa fitness, kawałek dalej – można było obejrzeć przedstawienie „Przesiądź się”. Tydzień Zrównoważonego Transportu rozpoczął się od działań, w trakcie których chcieliśmy pokazać, jak ważni są dla nas pasażerowie i sprawić, aby się uśmiechnęli.

„Dzielmy się mobilnością” – to hasło tegorocznego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Od 16 do 22 września na poznaniaków czeka mnóstwo atrakcji, w trakcie których chcemy podziękować wszystkim, którzy korzystają z komunikacji miejskiej, a niezdecydowanych przekonać do transportu publicznego. Akcje zaczęły się już dziś.

Na przystanku most Teatralny na powitanie pasażerów wysiadających z tramwajów czekał czerwony dywan i orkiestra dęta. Podróżni mogli sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie w monidle oraz na tle „ścianki dziennikarskiej” i porozmawiać z „mediami” o transporcie publicznym. Zachęcamy do przesiadania się i korzystania z różnych środków transportu publicznego.

Przystanek na Kaponierze zmienił się w strefę relaksu i enklawę zieleni. Pasażerowie mogli usiąść na wygodnych kanapach, fotelach i leżakach. Obsługa przystanku serwowała orzeźwiającą wodę i pomagała pasażerom, którzy oczekiwali na tramwaj. Promujemy zieleń i ekologię, bo tramwaje są ekologiczne.

Na ulicy Półwiejskiej przy Starym Marychu powstała strefa fitness z 10 rowerami stacjonarnymi. Każdy mógł spróbować swych sił - za udział otrzymywał zdrowy gadżet: jabłko lub butelkę wody. Tutaj można było również skorzystać z porad dietetyka. Promujemy zdrowy tryb życia, bo pasażerowie transportu publicznego codziennie są ruchu w przeciwieństwie do siedzących za kierownicą kierowców.

Na ulicy Półwiejskiej przy Caffe Bimba można było usłyszeć piosenkę „Przesiądź się” i zobaczyć przedstawienie uliczne, pokazujące dlaczego warto zrezygnować z samochodów na rzecz transportu publicznego  lub rowerów. Promujemy oszczędność czasu, nerwów i pieniędzy, dzięki korzystaniu z różnych form przemieszczania się.

Natomiast w tramwajach linii nr 14 i 15 można było natknąć się na przyjazny „gang motocyklowy”, który pomagał pasażerom  i pokazywał, że korzystając z transportu publicznego zawsze warto mieć uśmiech oraz życzliwość dla drugiego pasażera. „Gang” zwracał uwagę na nieeleganckie i nieodpowiedzialne zachowanie, bo promujemy zasady bezpieczeństwa i kultury w środkach komunikacji miejskiej.

Dziś także odbyła się gra miejska „Przesiądź się”, której wielki finał odbędzie się jutro podczas festynu w zajezdni tramwajowej na Franowie. Już teraz zachęcamy do udziału w imprezie na Franowie i skorzystania z kolejnych możliwości, jakie daje Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu.

Poniżej prezentujemy zdjęcia z pierwszego dnia Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu