Starajmy się, aby nasz bagaż nie przeszkadzał innym

Starajmy się, aby nasz bagaż nie przeszkadzał innym

Masz bagaż? Miej go na oku! Zwracamy się do pasażerów o bezpieczne przewożenie bagażu oraz udostępnianie specjalnie wyznaczonych miejsc w pojazdach – przeznaczonych dla rodziców z wózkami dziecięcymi, osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich lub pasażerów przewożących rowery.

ZTM Poznań dokłada starań, aby transport publiczny był przyjazny i dostępny dla wszystkich pasażerów. Tym razem - kontynuując kampanię „Warto jeździć z kulturą” - przypominamy, że przewożony bagaż powinien być prawidłowo ustawiony, zabezpieczony i nadzorowany w czasie przejazdu. Zasada ta dotyczy każdego bagażu, także wózków dziecięcych, rowerów czy zwierząt domowych.

Podróżujesz z plecakiem? W pojeździe warto go zdjąć z pleców. Dzięki temu nikt nie zostanie nim uderzony.

Zajmujesz miejsce siedzące? Połóż plecak lub torebkę na kolanach albo na podłodze przy nogach! Niech torba nie zajmuje miejsca, które mógłby zająć inny pasażer.

Przede wszystkim - uważaj, aby Twój bagaż nie zrobił krzywdy innym i nie przeszkadzał im np. w przemieszczaniu się po pojeździe!

Warto jeździć z kulturą!

 

Poniżej prezentujemy film promujący jedną z podstawowych zasad obowiązujących w transporcie publicznym: Pilnuj swojego bagażu.