W sobotę (11 maja 2019r.) stacja roweru miejskiego zostanie przeniesiona z pl. Cyryla Ratajskiego na Starołękę

Opublikowano: 10/05/2019
W sobotę (11 maja 2019r.) stacja roweru miejskiego zostanie przeniesiona z pl. Cyryla Ratajskiego na Starołękę

Mieszkańcy Starołęki już w najbliższy weekend uzyskają dostęp do Poznańskiego Roweru Miejskiego. W pobliżu pętli tramwajowej, przed przystankiem autobusowym na ul. Fortecznej, powstanie stacja PRM. Zostanie tam przeniesiona z pl. Cyryla Ratajskiego.

W pobliżu dotychczasowej lokalizacji stacji, znajduje się inna, jedna z największych stacji PRM - przy pl. Wolności. Dodatkowo teren znajduje się w strefie Centrum PRM 4G (przypominamy, że na obszarze ograniczonym I ramą komunikacyjną rowery 4. generacji można wypożyczać i zostawiać wszędzie tam, gdzie jest to zgodne z przepisami, poza płytą Starego Rynku). Przeniesienie stacji nie spowoduje więc utrudnień dla użytkowników korzystających z roweru miejskiego w centrum, zyskają natomiast mieszkańcy  Starołęki, którzy do tej pory nie mieli możliwości skorzystania z PRM.

Prace związane z przeniesieniem stacji PRM z pl. Cyryla Ratajskiego na Starołękę przeprowadzone zostaną w sobotę.  Jeszcze w maju planowana jest zmiana lokalizacji kolejnej stacji PRM 3G: Stacja Nieszawska, która nie cieszy się zainteresowaniem użytkowników, zostanie usunięta i przeniesiona w nowe miejsce: w rejon skrzyżowania ulic Warszawskiej i Krańcowej (za przystankiem tramwajowym w kierunku pętli Miłostowo). Bliższe informacje na temat daty przenosin tej stacji podamy w terminie późniejszym.

 

Chcesz wiedzieć więcej o Poznańskim Rowerze Miejskim? Wejdź na stronę www.poznanskirower.pl

 

Warto przeczytać także informacje o rowerze miejskim zamieszczone w zakładce Komunikacja/ Poznański Rower Miejski