W sobotę będzie można wybrać się na przejażdżkę nocną historyczną linią tramwajową oraz nocną autobusową linią turystyczną nr 200
Opublikowano: 23/07/2021W sobotę, 24 lipca, uruchomiona zostanie historyczna linia tramwajowa, obsługiwana zabytkowymi wagonami Bergische Stahlindustrie Typu I oraz Carl Weyer oraz nocna, autobusowa linia turystyczna o numerze 200.
Tramwaje na linii historycznej wykonają kursy na trasie:
PLAC WIELKOPOLSKI – plac Ratajskiego – Fredry – Most Teatralny – Dąbrowskiego – Kraszewskiego – Zwierzyniecka – STARE ZOO
STARE ZOO – Zwierzyniecka – Kraszewskiego – Dąbrowskiego – Most Teatralny – Fredry – plac Ratajskiego – PLAC WIELKOPOLSKI
Odjazdy z placu Wielkopolskiego nastąpią o 19:35, 20:15, 20:55, 21:35, 22:15 i 22:55, a spod Starego ZOO o 20:00, 20:40, 21:20, 22:00, 22:40 i 23:20.
Tramwaj nie zatrzymuje się na przystankach pośrednich.
Autobusowa linia 200 wykona 3 kursy po następującej trasie:
STARE ZOO – Kraszewskiego – Dąbrowskiego – Szpitalna – Bukowska – Bułgarska - Grunwaldzka – Wojskowa – Wyspiańskiego – Głogowska – Most Dworcowy – Matyi – Niezłomnych – Kościuszki – Krakowska – Kazimierza Wielkiego – Most św. Rocha – Piotrowo – Berdychowo – Jana Pawła II – rondo Śródka – Wyszyńskiego – Małe Garbary – Marcinkowskiego – pl. Wolności (przejazd po północnej pierzei, bliżej Bibl. Raczyńskich) – Ratajczaka – Święty Marcin – rondo Kaponiera – STARE ZOO
Odjazdy spod Starego ZOO nastąpią o 20:00, 20:40 i 22:00.
Autobus nie zatrzymujesię na przystankach pośrednich.