Zachęcamy do przejażdżki historycznymi autobusami i tramwajami

Opublikowano: 28/05/2018
Zachęcamy do przejażdżki historycznymi autobusami i tramwajami

Przez cały tzw. długi weekend, czyli od 31 maja do 3 czerwca br. kursować będą linie turystyczne: tramwajowa nr 0 oraz autobusowa nr 100. W tym czasie na „zerówce” zaplanowano kurs nocny, a na „setce” – kurs z przewodnikiem. Zachęcamy do przejażdżki!

Linie turystyczne uruchamiane są w soboty, niedziele i święta. W tym tygodniu historyczne tramwaje i autobusy będą kursowały przez cały tzw. długi weekend, czyli w czwartek, piątek, sobotę i niedzielę (codziennie od 31 maja do 3 czerwca). Przewidziano także dodatkowe atrakcje.

Z okazji Dnia Dziecka od piątku, 1 czerwca br. do niedzieli, 3 czerwca br. na linii nr 0 będzie kursował skład złożony z trzech wagonów w tym zabytkowych doczepnych wagonów tramwajowych: ND z Sanockiej Fabryki Wagonów z 1951r. oraz Carl Weyer wyprodukowany w 1905r.

W sobotę, 2 czerwca br., na linii nr 0  odbędzie się kurs nocny. Historyczny tramwaj wyruszy na trasę o godz. 21.00 z pl. Wielkopolskiego. Przewidywany czas przejazdu – około 90 minut.

W niedzielę, 3 czerwca br., na linii nr 100 odbędą się kursy z przewodnikiem. Osoby, które zdecydują się na wycieczkę historycznym autobusem o godz. 12.00, 13.20 oraz 15.03 będą mogły liczyć na to, że w trakcie podróży usłyszą wiele interesujących opowieści o Poznaniu i mijanych zabytkach. Początek trasy - Poznań Główny (jednak można wsiąść na każdym kolejnym przystanku na trasie).

 

Szczegółowe informacje na temat linii turystycznych (trasy, rozkłady jazdy, bilety)
w zakładce Linie turystyczne

 

Jednocześnie informujemy, że kolejny kurs z przewodnikiem zaplanowano na niedzielę, 10 czerwca br., na linii tramwajowej nr 0 (odjazdy z Zajezdni Madalińskiego o godz. 12.45, 14.25 oraz 15.45).