Zmiana harmonogramu prac na węźle Bałtyk w związku z poniedziałkowymi i wtorkowymi opadami deszczu

Opublikowano: 10/09/2019
Zmiana harmonogramu prac na węźle Bałtyk w związku z poniedziałkowymi i wtorkowymi opadami deszczu

W związku z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi występującymi w poniedziałek i wtorek w godzinach porannych zmianie uległ harmonogram prac gwarancyjnych, które odbywają się na skrzyżowaniu ulic Roosevelta i Bukowskiej (węzeł Bałtyk).

W związku z intensywnymi opadami deszczu nie było możliwości asfaltowania wcześniej przygotowanych fragmentów jezdni. W związku z tym wykonawca skupił się na usuwaniu starej nawierzchni z kolejnych fragmentów objętych zakresem prac.

Prognozy pogody pozwalają przewidywać rozpoczęcie asfaltowania w środę.

Jednocześnie informujemy, że na chwilę obecną termin zakończenia prac mających wpływ na organizację transportu publicznego pozostaje niezagrożony – 19 września br. ma zostać przywrócone kursowanie tramwajów m.in. ulicami Bukowską i Grunwaldzką do ronda Jana Nowaka Jeziorańskiego. Stała organizacja ruchu drogowego może jednak zostać przywrócona w sobotę, 14 września br.

Informacja na temat terminu i zakresu prowadzonych prac została przedstawiona w artykule „Rondo Kaponiera, ulica Św. Marcin i ulica Roosevelta – naprawy nawierzchni jezdni w ramach gwarancji: etap I w weekend 7-8 września, etap II – od 9 do 18 września”: