ŁKA łączy z Poznaniem

Wspólna oferta biletowa na nowe połączenia kolejowe z Łodzi do Poznania

Pasażerowie korzystający z przejazdów Łódzką Koleją Aglomeracyjną (ŁKA) na uruchomionych 12 grudnia 2021r. połączeniach z Łodzi Fabrycznej do Poznania Głównego mogą korzystać z nowej oferty ułatwiającej przesiadkę na autobusy i tramwaje kursujące na liniach organizowanych przez ZTM Poznań.

W ofercie przejazdów ŁKA pojawiły się piątkowe i niedzielne połączenia relacji Łódź Fabryczna – Poznań Główny – Łódź Fabryczna. Na podstawie zainicjowanego przez Łódzką Kolej Aglomeracyjną porozumienia z ZTM Poznań wprowadzono na tym połączeniu promocję w ramach oferty „ŁKA łączy z Poznaniem”.

Oferta polega na tym, że pasażer zamiast standardowego biletu kolejowego w kasie kolejowej lub u konduktora może otrzymać bilet łączony, w promocyjnej cenie o nazwie „ŁKA łączy z Poznaniem”, zawierający odpowiednik czasowego biletu 45-minutowego ZTM. To pozwala w wygodny sposób przesiąść się na linie ZTM po dotarciu do Poznania.

Godzina rozpoczęcia oraz zakończenia przejazdu środkami komunikacji miejskiej w Poznaniu musi się mieścić w terminie ważności biletu „ŁKA łączy” – tj. przez 6 godzin od wskazanego przez podróżnego terminu obowiązywania biletu kolejowego.
Przykład: kupujemy w kasie kolejowej bilet na pociąg do Poznania „ŁKA łączy” o godz. 14:00, wskazując że chcemy jechać pociągiem o godz. 15:00. Standardowo tego rodzaju bilety są ważne przez 6 godzin od terminu wyjazdu pociągu (czyli do godz. 21:00). Pociąg jedzie do Poznania 3,5 godziny, czyli w Poznaniu jest o godz. 18:30. Bilet „ŁKA łączy z Poznaniem” na komunikację miejską ZTM jest "kasowany" poprzez wpisanie godziny rozpoczęcia przejazdu komunikacją miejską. W tym przykładzie musi to nastąpić najpóźniej do godz. 20:15 i wówczas bilet będzie obowiązywał do godz. 21:00. Jeżeli pasażer wpisze np. godz. 20:40, to i tak bilet będzie obowiązywał jedynie do godz. 21:00.

Ważne! W przypadku zakupu biletu w kasie biletowej lub u obsługi pociągu przed rozpoczęciem podróży tramwajem lub autobusem na liniach ZTM pasażer jest zobowiązany w przeznaczonym do tego miejscu blankietu biletowego czytelnie i trwale wpisać godzinę, o której rozpocznie przejazd na liniach ZTM. Bez powyższego wpisu bilet „ŁKS łączy z Poznaniem” będzie nieważny na liniach ZTM.

Bilet „ŁKA łączy z Poznaniem” zawiera wpis: „Bilet honorowany w pojazdach lokalnego transportu zbiorowego w Poznaniu w strefie A+B+C+D od godz. …………. przez 45 min.” W wykropkowanym miejscu należy wpisać godzinę rozpoczęcia korzystania z biletu.

Bilety w ofercie „ŁKA łączy z Poznaniem” można kupować w kasach biletowych stacji kolejowych w Łodzi oraz u obsługi pociągu