Poznański Rower Miejski

Poznański Rower Miejski to system automatycznych wypożyczalni rowerów miejskich, który powstał 15 kwietnia 2012r.

Od 2019r. obejmuje nie tylko system stacyjny - 3. generacji (PRM 3G), ale również system bezstacyjny 4. generacji (PRM 4G)

 

Poznański Rower Miejski to:

  • Stacja PRM 3G na Gorczynie113 stacji roweru miejskiego PRM 3G (w tym cztery sponsorskie), a w nich ponad 1200 rowerów
  • 3 stacje PRM 3G z rowerkami miejskimi dla dzieci: Malta Ski, Termy Maltańskie i Rondo Śródka
  • 72 rowery miejskie wyposażone w foteliki, służące do przewozu dzieci
  • przyjazna taryfa, w tym promocyjne ceny dla posiadaczy ważnych w strefie A biletów okresowych na karcie PEKA (promocyjna taryfa nie obowiązuje w przypadku wypożyczeń rowerów elektrycznych PRM 4G)
  • 445 rowerów PRM 4G (wypożyczanie i zwrot w wyznaczonych strefach PRM 4G, a nie w stojakach na stacjach PRM 3G) i dodatkowo 30 rowerów elektrycznych PRM 4G,
  • 112 stref postoju rowerów – 80 z nich będzie znajdowało się w pobliżu stacji PRM 3G; Strefa Centrum to obszar wewnątrz I ramy komunikacyjnej, z wyjątkiem płyty Starego Rynku
  • system kompatybilny z Lubońskim Rowerem Miejskim oraz Komornickim Systemem Rowerowym

 

Wszelkie informacje na temat  Poznańskiego Roweru Miejskiego dostępne są na stronie internetowej poznanskirower.pl

 

Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem systemu Poznańskiego Roweru Miejskiego

Biuro Obsługi Klienta:  bok@poznanskirower.pl 

Infolinia:  61 666 80 80 - w sezonie rowerowym czynne całą dobę

 

 Zobacz film:

 

 

Czy wiesz, że...

rowerki miejskie dla dzieci w Poznaniu2Poznań jest jednym z pierwszych miast na świecie ze specjalnymi stacjami z rowerkami dla dzieci.

Zamontowano je na terenach rekreacyjnych nad Maltą, przy stacjach: Malta Ski, Termy Maltańskie i Rondo Śródka.

Dostępnych jest 20 bicykli dla najmłodszych: 10 dla dzieci w wieku 4+ oraz 10 dla dzieci w wieku 6+. Użytkowanie rowerków PRM 3G jest możliwe pod nadzorem prawnego opiekuna, posiadającego konto w systemie PRM. Opiekun musi nadzorować jazdę dziecka przez cały okres trwania wypożyczenia.

 

rower miejski w Poznaniu z fotelikiemPoznański Rower Miejski jest rodzinny!

Stąd decyzja o wyposażeniu części jednośladów w foteliki, służące do przewozu dzieci. W foteliku nie przewozimy dziecka w wieku poniżej 9 miesięcy lub ważącego mniej niż 9 kg. Fotelik jest przygotowany do przewozu jednego dziecka, ważącego maksymalnie 22 kg.

Przed przejażdżką warto upewnić się czy fotelik jest prawidłowo zamontowany. Pasy fotelika fotelika powinny być zapięte nawet jeśli nie przewozimy dziecka). Dla bezpieczeństwa rekomendujemy założenie dziecku dopasowanego kasku.

 

Prezentacja rowerów miejskich 4 generacjiPoznański Rower Miejski jest nowoczesny!

Dlatego od wiosny 2019r. dla użytkowników dostępne są nie tylko rowery 3. Generacji (w systemie stacyjnym), ale również 4. Generacji (które wypożycza się i zwraca w tzw. wirtualnych strefach postoju). Wśród rowerów 4G jest 30 rowerów elektrycznych.

 

Karta PEKA imiennaJeśli masz bilet okresowy możesz skorzystać z promocyjnej taryfy!

Poznański Rower Miejski posiada promocyjną taryfę dla użytkowników identyfikujących się przy terminalu za pomocą imiennej karty PEKA z ważnym w strefie A biletem okresowym. 

Żeby skorzystać ze zniżki na karcie PEKA musi być zapisany dowolny bilet okresowy, ważny w strefie A w momencie wypożyczenia roweru.

Ważne. Od 1 sierpnia 2019r. z promocyjnej taryfy będzie mógł skorzystać każdy użytkownik identyfikujący się przy terminalu/komputerze pokładowym za pomocą imiennej karty PEKA i posiadający na karcie zapisany i ważny w momencie wypożyczenia roweru dowolny bilet okresowy (trasowany lub sieciowy) niezależnie od strefy, w której ten bilet obowiązuje.

Ulga dotyczy tylko pierwszego wynajmowanego roweru. Opłata za drugi i kolejny rower wynajmowany w tym samym czasie jest naliczana według standardowego taryfikatora. Promocyjna taryfa nie dotyczy rowerów elektrycznych PRM 4G.

 

 

 

Więcej na temat umowy na lata 2019-2022 i planów rozbudowy systemu Poznańskiego Roweru Miejskiego w artykule „Umowy na system publicznego roweru miejskiego podpisane. Operatorem będzie NB Poznań spółka z o. o.”