Poznański Rower Miejski

- system automatycznych wypożyczalni rowerów miejskich, który powstał 15 kwietnia 2012r.

- 113 stacji roweru miejskiego (w tym cztery sponsorskie), a w nich - ponad 1200 rowerów

- 3 stacje PRM z rowerkami miejskimi dla dzieci: Malta Ski, Termy Maltańskie i Rondo Śródka

-  rowery miejskie wyposażone w foteliki, służące do przewozu dzieci

- przyjazna taryfa, w tym promocyjne ceny dla posiadaczy biletów okresowych na karcie PEKA

 

Ważne. 30 listopada kończy się sezon 2018

 

 

 

Zachęcamy do zapoznania się z mapą stacji Poznańskiego Roweru Miejskiego

 

Biuro Obsługi Klienta:  61 666 80 80 lub 61 674 03 90 

Infolinia:  22 382 13 12 lub 22 244 13 13

Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem systemu Poznański Rower Miejski

Warto przeczytać: Rozbudowa PRM w 2018 roku

Czy wiesz, że...

rowerki miejskie dla dzieci w Poznaniu2Poznań jest jednym z pierwszych miast na świecie ze specjalnymi stacjami z rowerkami dla dzieci. Zamontowano je na terenach rekreacyjnych nad Maltą, przy stacjach: Malta Ski, Termy Maltańskie i Rondo Śródka.

Dostępnych jest 20 bicykli dla najmłodszych: 10 dla dzieci w wieku 4+ oraz 10 dla dzieci w wieku 6+. Maksymalne obciążenie obu modeli to 60 kilogramów.

Użytkowanie rowerków jest możliwe pod nadzorem prawnego opiekuna, posiadającego konto w systemie PRM. Opiekun musi nadzorować jazdę dziecka przez cały okres trwania wypożyczenia.

 

rower miejski w Poznaniu z fotelikiemPoznański Rower Miejski jest rodzinny! Stąd decyzja o wyposażeniu części jednośladów w foteliki, służące do przewozu dzieci (10 proc. rowerów dostarczanych od 2016 roku).

W foteliku nie przewozimy dziecka w wieku poniżej 9 miesięcy lub ważącego mniej niż 9 kg. Fotelik jest przygotowany do przewozu jednego dziecka, ważącego maksymalnie 22 kg.

Warto upewnić się czy fotelik jest prawidłowo zamontowany. Pasy fotelika fotelika powinny być zapięte nawet jeśli nie przewozimy dziecka). Dla bezpieczeństwa rekomendujemy założenie dziecku dopasowanego kasku.

Karta PEKA imiennaWraz z rozbudową i modernizacją systemu została wprowadzona nowa, promocyjna taryfa PRM dla użytkowników identyfikujących się przy terminalu za pomocą imiennej karty PEKA z ważnym w strefie A biletem okresowym

Szczegóły obok - w zakładce Taryfa. Uwaga! Żeby skorzystać ze zniżki na karcie PEKA musi być zapisany dowolny bilet okresowy, ważny w strefie A w momencie wypożyczenia roweru.

Ulga dotyczy tylko pierwszego wynajmowanego roweru. Opłata za drugi i kolejny rower wynajmowany w tym samym czasie jest naliczana według standardowego taryfikatora.

 

Sprawdź liczbę aktualnie dostępnych rowerów pod linkiem: dostępność rowerów (klikając w ikonę stacji, z której masz zamiar wypożyczyć rower)

Rejestracja, wypożyczenie i zwrot roweru  - informacje także na stronie: Poznański Rower Miejski