Poznański Rower Miejski

Sezon 2021r. zakończył się 30 listopada 2021r. - na kolejny sezon zapraszamy 1 marca 2022r

Poznański Rower Miejski to system automatycznych wypożyczalni rowerów miejskich, który powstał 15 kwietnia 2012r. Od 2019r. obejmuje nie tylko system stacyjny - 3. generacji (PRM 3G), ale również system bezstacyjny 4. generacji (PRM 4G)

Poznański Rower Miejski to:

  • Stacja PRM 3G na Gorczynie113 stacji roweru miejskiego PRM 3G (w tym cztery sponsorskie), a w nich prawie 1000 rowerów
  • 3 stacje PRM 3G z rowerkami miejskimi dla dzieci: Malta Ski, Termy Maltańskie i Rondo Śródka
  • 76 rowerów wyposażonych w foteliki, służące do przewozu dzieci
  • przyjazna taryfa, w tym promocyjne ceny dla posiadaczy ważnych w strefie A biletów okresowych na karcie PEKA (promocyjna taryfa nie obowiązuje w przypadku wypożyczeń rowerów elektrycznych PRM 4G)
  • ponad 600 rowerów PRM 4G (wypożyczanie i zwrot w wyznaczonych strefach PRM 4G, a nie w stojakach na stacjach PRM 3G) i dodatkowo 30 rowerów elektrycznych PRM 4G,
  • 179 miejskich stref postoju rowerów 4G – 80 z nich znajduje się w pobliżu stacji PRM 3G; Strefa Centrum to obszar wewnątrz I ramy komunikacyjnej, z wyjątkiem płyty Starego Rynku
  • system kompatybilny z Lubońskim Rowerem Miejskim oraz Komornickim Systemem Rowerowym

 

Wszelkie informacje na temat  Poznańskiego Roweru Miejskiego dostępne są na stronie internetowej poznanskirower.pl

 

Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem systemu Poznańskiego Roweru Miejskiego

Biuro Obsługi Klienta:  bok@poznanskirower.pl 

Infolinia:  61 666 80 80 - w sezonie rowerowym czynne całą dobę

 

 Zobacz film:

 

 

Czy wiesz, że...

Poznań jest jednym z pierwszych miast na świecie ze specjalnymi stacjami z rowerkami dla dzieci.

Stacja PRM Termy Maltańskie - rowerki miejskie dla dzieci Zamontowano je na terenach rekreacyjnych nad Maltą, przy stacjach: Malta Ski, Termy Maltańskie i Rondo Śródka.

Dostępnych jest 20 bicykli dla najmłodszych: 10 dla dzieci w wieku 4+ oraz 10 dla dzieci w wieku 6+. Użytkowanie rowerków PRM 3G jest możliwe pod nadzorem prawnego opiekuna, posiadającego konto w systemie PRM. Opiekun musi nadzorować jazdę dziecka przez cały okres trwania wypożyczenia.

 

 

 

 

Poznański Rower Miejski jest rodzinny!

Rower miejski w Poznaniu z fotelikiem

Stąd decyzja o wyposażeniu części jednośladów w foteliki, służące do przewozu dzieci. W foteliku nie przewozimy dziecka w wieku poniżej 9 miesięcy lub ważącego mniej niż 9 kg. Fotelik jest przygotowany do przewozu jednego dziecka, ważącego maksymalnie 22 kg.

Przed przejażdżką warto upewnić się czy fotelik jest prawidłowo zamontowany. Pasy fotelika fotelika powinny być zapięte nawet jeśli nie przewozimy dziecka). Dla bezpieczeństwa rekomendujemy założenie dziecku dopasowanego kasku.

 

 

 

Poznański Rower Miejski jest nowoczesny! 

Prezentacja rowerów miejskich 4 generacji

Dlatego od wiosny 2019r. dla użytkowników dostępne są nie tylko rowery 3. Generacji (w systemie stacyjnym), ale również 4. Generacji (które wypożycza się i zwraca w tzw. wirtualnych strefach postoju). Wśród rowerów 4G jest 30 rowerów elektrycznych.

 

 

 

 

 

 

Jeśli masz bilet okresowy możesz skorzystać z promocyjnej taryfy!

Imienna karta PEKA Poznański Rower Miejski posiada promocyjną taryfę dla użytkowników identyfikujących się przy terminalu za pomocą imiennej karty PEKA.

Z promocyjnej taryfy może skorzystać każdy użytkownik identyfikujący się przy terminalu/komputerze pokładowym za pomocą imiennej karty PEKA i posiadający na karcie zapisany i ważny w momencie wypożyczenia roweru dowolny bilet okresowy (trasowany lub sieciowy) niezależnie od strefy, w której ten bilet obowiązuje.

Ulga dotyczy tylko pierwszego wynajmowanego roweru. Opłata za drugi i kolejny rower wynajmowany w tym samym czasie jest naliczana według standardowego taryfikatora. Promocyjna taryfa nie dotyczy rowerów elektrycznych PRM 4G.

Kliknij w link i sprawdź kroku po kroku jak korzystać z preferencyjnego cennika

Więcej na temat umowy na lata 2019-2022 i planów rozbudowy systemu Poznańskiego Roweru Miejskiego w artykule „Umowy na system publicznego roweru miejskiego podpisane. Operatorem będzie NB Poznań spółka z o. o.”