Linia nr 98 – zmiany w komunikacji 24 i 25 września (sobota-niedziela)

Opublikowano: 16/09/2022
Linia nr 98 – zmiany w komunikacji 24 i 25 września (sobota-niedziela)

W związku z przygotowaniami do wydłużenia linii nr 98 do placu Cyryla Ratajskiego, w dniach 24 i 25 września (ten weekend) prowadzone będą prace torowe na placu Wielkopolskim. Tym samym nastąpią zmiany w organizacji ruchu na linii numer 98.

W weekend 24-25 września tramwaj linii  nr 98 w rejonie placu Wielkopolskiego będzie kursował wyłącznie  torem północnym (właściwym do jazdy w kierunku centrum), z zachowaniem częstotliwości kursowania co 12 minut. Zmienione będą godziny odjazdów z placu Wielkopolskiego oraz skorygowane zostaną niektóre odjazdy z ronda Śródka. Przystanki położone przy torze południowym (właściwym do jazdy w kierunku ronda Śródka) będą w weekend nieczynne.

Na placu Wielkopolskim oba stałe przystanki będą nieczynne. Funkcjonował będzie przystanek tymczasowy zlokalizowany na północ od stałego przystanku w kierunku centrum (przed zwrotnicą wyjazdową z pętli Pl. Wielkopolski).

Od poniedziałku (26 września) obowiązywać będzie dotychczasowa organizacja ruchu. Tramwaje kursować będą po obu torach, a na placu Wielkopolskim czynne będą oba przystanki stałe (przystanek tymczasowy czynny będzie tylko w weekend).

Pasażerów przepraszamy za niedogodności.