AKTUALIZACJA! Linie nr 155 i 166: rozpoczęcie kursowania ulicą Folwarczną od 1 listopada

Opublikowano: 25/10/2019
od 25/10/2019 do
AKTUALIZACJA! Linie nr 155 i 166: rozpoczęcie kursowania ulicą Folwarczną od 1 listopada

Informujemy, że w związku z oddaniem do użytku ulicy Folwarcznej - od 1 listopada zmienionymi trasami (przez ul. Folwarczną) pojadą autobusy linii nr 155 i 166. Mieszkańcy tej części Kobylepola, a zwłaszcza osiedla Przemysława poprzez szybkie i wygodne połączenie z pętlą tramwajową Franowo zyskają możliwość przesiadki na tramwaj linii nr 1, 16 lub 18.

Modernizacja ulicy Folwarcznej umożliwi korzystanie z niej także przez miejskie autobusy. Dzięki temu z pętli tramwajowej na Franowie będzie się można przesiąść już nie tylko na miejskie i podmiejskie autobusy linii numer 154, 511, 512 i 238, ale także mające duże znaczenie dla obsługi komunikacyjnej Kobylepola, Zalasewa i Swarzędza linii numer 155 i 166.

- Wzrost znaczenia komunikacyjnego węzła na Franowie to dobra informacja i ukłon dla mieszkańców osiedla Przemysława, którzy od lat starali się o dogodne połączenie transportem zbiorowym z tramwajami na Franowie. Teraz tak się stanie – mówi Jan Gosiewski, Dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu.

Linia nr 155

RONDO RATAJE – Krzywoustego – Jantar – Brneńska – Milczańska – Bobrzańska – Żegrze – Chartowo – Dymka – Szwajcarska – Folwarczna – Stalowa – Kobylepole – Borówki – Żywiczna – Swarzędz/Szumana – Swarzędz/Przybylskiego – Swarzędz/Graniczna – Zalasewo/Planetarna – ZALASEWO PLANETARNA SZKOŁA / ZALASEWO OS.LEŚNE

Po kliknięciu w obrazek można pobrać schemat:

schemat trasy linii nr 155 przez ulice Folwarczna od 1.11.2019

Linia nr 166

RONDO RATAJE – Zamenhofa – Piłsudskiego – Inflancka – Bobrzańska – Żegrze – Chartowo – Kurlandzka – Szwajcarska – Folwarczna – Stalowa – Piwna – Browarna – Światopełka – Warszawska – Sośnicka – Sarnia – ZIELINIEC

Po kliknięciu w obrazek można pobrać schemat:

schemat trasy linii nr 166 przez ulice Folwarczna od 1.11.2019

Na ulicy Folwarcznej utworzone zostaną dwie pary przystanków: „Folwarczna” w pobliżu ronda na skrzyżowaniu z ulicą Stalową oraz „Franowo” w obrębie pętli tramwajowej Franowo.

Więcej o modernizacji ulicy Folwarcznej można przeczytać po kliknięciu w tego linka.