Linie nr 169, 182, 214 oraz 224 - zmiana lokalizacji przystanków od 19 kwietnia

Opublikowano: 16/04/2021
Linie nr 169, 182, 214 oraz 224 - zmiana lokalizacji przystanków od 19 kwietnia

Z powodu remontu nawierzchni od poniedziałku (19 kwietnia) częściowo zamknięte będzie skrzyżowanie ulic Grunwaldzkiej i Grochowskiej. Nie będzie możliwy przejazd ulicą Grochowską na wprost przez ulicę Grunwaldzką oraz wjazd w lewoskręty na tym skrzyżowaniu.

Prace remontowe spowodują zmiany w komunikacji autobusowej:

- dla autobusów linii 169 i 182 na węźle Grochowska zmieniona będzie lokalizacja przystanków: w kierunku os. Sobieskiego i os. Wichrowe Wzgórze obowiązywać będzie przystanek tymczasowy na ul. Grunwaldzkiej za skrzyżowaniem z ul. Grochowską (na wysokości ul. Włodkowica) oraz przystanek stały na ul. Grochowskiej w kierunku ul. Marcelińskiej. W kierunku os. Kopernika i Górczyna obowiązywać będzie tylko przystanek tymczasowy na ul. Grunwaldzkiej za ul. Grochowską (na wysokości ul. Sowińskiego),

- dla autobusów linii nocnych 214 i 224 (od poniedziałku 19 kwietnia od godz. 4:00) zmieniona będzie lokalizacja przystanków na węźle Grochowska: w kierunku ronda Kaponiera i Naramowic obowiązywać będzie przystanek tymczasowy na ul. Grunwaldzkiej za skrzyżowaniem z ul. Grochowską (na wysokości ul. Włodkowica), a w kierunku Junikowa obowiązywać będzie przystanek tymczasowy na ul. Grunwaldzkiej za ul. Grochowską (na wysokości ul. Sowińskiego).

Następujące przystanki zmienią tymczasowo swoją lokalizację:

- Grochowskana ul. Grunwaldzkiej w kierunku Junikowa – przystanek zostanie przesunięty bliżej ul. Cześnikowskiej (na wysokość ul. Sowińskiego). Oprócz autobusów linii 214 i 224 będą się na nim zatrzymywać autobusy linii 169 i 182 w kierunku os. Kopernika i Górczyna,

- Grochowska na ul. Grunwaldzkiej w kierunku ronda Jana Nowaka Jeziorańskiego – zostanie przesunięty bliżej ul. Ostroroga (na wysokość ul. Włodkowica). Oprócz autobusów linii 214 i 224 będą się na nim zatrzymywać autobusy linii 169 i 182 w kierunku os. Wichrowe Wzgórze i os. Sobieskiego.

Przystanek Grochowska na ul. Grochowskiej w kierunku ul. Promienistej będzie tymczasowo wyłączony z użytkowania (autobusy linii 169 i 182 będą zatrzymywać się na ul. Grunwaldzkiej przy ul. Cześnikowskiej).

Podróżujących przepraszamy za niedogodności.