Linie nr 5 i 12 – wzmocnienia związane z Betlejem Poznańskim

Opublikowano: 02/12/2021
Linie nr 5 i 12 – wzmocnienia związane z Betlejem Poznańskim

W związku z otwarciem od soboty (4 grudnia) Betlejem Poznańskiego także na Rynku Łazarskim oraz wzmożonym ruchem przedświątecznym nastąpią weekendowe wzmocnienia na liniach tramwajowych nr 5 i 12. Tramwaje tych linii będą kursowały z częstotliwością co 10 minut w godzinach od 11:00 do 19:00 w soboty i niedziele w weekendy 4-5, 11-12 i 18-19 grudnia. Przypominamy, że Betlejem Poznańskie już wcześniej zainaugurowano na placu Wolności. Odwiedzających zachęcamy do dojazdu na wszystkie lokalizacje Betlejem transportem publicznym.

W okolice Łazarza dotrzemy tramwajami linii nr 5 i 12 (w weekendy kursy co 10 minut w godz. od 11:00 do 19:00).

W okolice placu Wolności dotrzemy liniami tramwajowymi, wysiadając odpowiednio na przystankach: Pl. Ratajskiego lub Wrocławska.

Tramwaje:

Przystanek Plac Ratajskiego:

Linie nr 3, 8, 13, 16, 17

Linia nr 36 – kursuje tylko w dni robocze,

Przystanek Wrocławska:

Linie nr 5, 6, 9               

Jak poinformowało MPK od najbliższego weekendu na trasę wyjedzie też Betlejemska Bimba. Będzie kursować będzie w oba dni weekendu i uruchamiana będzie taborem historycznym.

Więcej informacji na ten temat w tym trasa przejazdu znajduje się na stronie:                                                  

https://www.mpk.poznan.pl/komunikaty/3088-weekendowe-wzmocnienia-linii-tramwajowych

Pamiętajmy o promocjach biletowych

Przypominamy, że w soboty, niedziele i święta posiadacz normalnego długookresowego biletu sieciowego może podróżować na jego podstawie wspólnie z osobą towarzysząca bez limitu wieku. Promocja obowiązuje już od piątku, od godz. 20:00 do północy w niedzielę.

Warto pamiętać także o promocji dla posiadaczy biletów dobowych 24h. Jednoczesne skasowanie dwóch takich biletów normalnych pozwala na przejazdy 2 osób dorosłych i do 3 dzieci w wieku do lat 18. Należy podkreślić, że tę promocję można łączyć z inną, dotyczącą zmiany biletu dobowego w bilet weekendowy w przypadku skasowania go w piątek po godz. 20:00. Oznacza to, że rodziny z trójką dzieci do 18 roku życia lub Rodziny Duże mogą dzięki skasowaniu dwóch normalnych biletów 24h podróżować komunikacją miejską do godz. 24:00 w niedzielę.

Uwaga! Ze względu na Covid-19, przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa podczas podróży na liniach ZTM.