Nowa linia minibusowa nr 416 od 2 października połączy Antoninek, Zieliniec i Gruszczyn w Swarzędzu

Opublikowano: 19/09/2023
Nowa linia minibusowa nr 416 od 2 października połączy Antoninek, Zieliniec i Gruszczyn w Swarzędzu

Od 2 października (poniedziałek) pasażerowie będą mogli korzystać z nowej linii minibusowej nr 416. Ma ona poprawić komunikację w rejonie osiedla Antoninek, łącząc Zieliniec ze znajdującym się na terenie gminy Swarzędz Gruszczynem oraz ze stacją kolejową Antoninek PKM i trasą tramwajową na ul. Warszawskiej. Będzie to już piąta linia minibusowa (po liniach numer 121, 122, 123 i 124) uruchomiona przez ZTM Poznań.

Minibusy na linii nr 416 będą kursować z pętli przy ulicy Mogileńskiej w Poznaniu przez ulicę Warszawską, a następnie przez Zieliniec (ulica Darniowa) do ronda przy ulicy Katarzyńskiej w Gruszczynie na terenie gminy Swarzędz.

Linia 416

Minibusy nr 416 będą kursowały w dni robocze w godzinach od 6:00 do 19:00, co około 60 minut. Rozkład jazdy będzie zsynchronizowany z linią 166. Linia 416 umożliwi także przesiadki na linie Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej.

- Nowa linia z pewnością poprawi komunikację w rejonie Antoninka i Zielińca, a także zapewni dojazd do Gruszczyna. Transport zbiorowy na tym obszarze zyska na atrakcyjności, liczymy że nowość spotka się z pozytywnym odbiorem – mówi Jan Gosiewski, Dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu.

Przypomnijmy, że od 4 września uruchomione zostały dwie inne nowe linie minibusowe (nr 122 i 123), które poprawiły komunikację na Junikowie oraz Starołęce, Garaszewie i Krzesinach.